Ndërkombëtarët, kundër zgjedhjeve

Në kohën kur subjektet opozitare po kërkojnë zgjedhje të parakohshme parlamentare, përfaqësuesit ndërkombëtarë në Kosovë kanë thënë se zgjedhjet janë vetëm humbje kohe për...

Konfiskime dhe asgjësime masive të mishit dhe produkteve të dyshimta

Rreth 80 mijë kilogramë produkte me origjinë shtazore (mish dhe produkte mishi) janë konfiskuar dhe asgjësuar prej fillimit të këtij viti nga Agjencia e...

KDI prezanton 15 pika se si të luftohet konkretisht korrupsioni

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)/Transparency International Kosova (TIK), mbajti sot konferencë për media gjatë së cilës u paraqiten propozimet konkrete të KDI-së për institucionet,...

Ky është viktima nga aksidenti në Arllat, ishte ushtar i UÇK-së

Ka ndërruar jetë ushtari dhe aktivisti i çështjes kombëtare, Qazim Uka, njofton Klan Kosova. Uka nuk mbijetoi pas aksidentit që pësoi në fshatin Arllat të...

Kosova, temë diskutimi në takimin Merkel -Vuçiq

Me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel, kryetari iSerbisë, Aleksandar Vuçiq do të shkojë në Berlin. Ky është takimi i dymbëdhjetë deri më tani...

Konflikti Kosovë-Serbi – Katër skenarë të mundshëm

Ekspertë të shoqërisë civile, institute e analistë si nga Kosova edhe nga Serbia janë mbledhur nga fondacioni gjerman Friedrich-Ebert për të skicuar skenarë të...

Gjukanoviq: Serbia e ka marrë faturën për humbjen e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike Socialiste në pushtet në Mal të Zi, Milo Gjukanoviq ka thënë se Mali i Zi nuk e ka njohur pavarësinë...

Deportimi i shtetasve turq, AKI përsëri nuk raporton para Komisionit

Për herën e katërt radhazi ka dështuar mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së. Kësaj radhe në mbledhje nuk ka pranuar të marr pjesë zv/drejtori...

Arrestohen katër persona në Pejë, vidhnin kafe në vendin e punës dhe e shitnin

Katër persona janë arrestuar mbrëmë në Komunën e Pejës. Policia ka njoftuar se në fshati Qyshk të Pejës janë arrestuar 4 të dyshuar meshkuj, pasi...

​Rrahje, një polic lëndohet, tjetrit i dëmtohet uniforma në Podujevë

Policia në Podujevë ka arrestuar një të dyshuar në rrugën "Ilir Konushefci", pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ishte konfrontuar fizikisht me një...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news