Komisioni për arsimi ratifikon emrat e bordit të akreditimit

Komisioni për arsim në Kuvendin e Kosovës ka ratifikuar emrat e anëtarëve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë, njofton Klan Kosova. Shumica e deputetëve të këtij...

Deda: Mos-shkarkimi i ministrave me aktakuzë, bie ndesh me kërkesat e BE-së

Deputeti Ilir Deda ka komentuar deklaratën e kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili ka thënë se deri në vendimin e gjykatës nuk do të shkarkojë...

Arrestohet një person në fshatin Sallabajë të Podujevës

Gjatë ditë së djeshme, polica në Podujevë ka arrestuar një person të kërkuar në fshatin Sallabajë, njofton Llapi.info Sipas PK-së, ky arrestim është bërë bazë...

Policia: Studentët e kanë sulmuar policin

Policia e Kosovës njofton se mbrëmë rreth orës 21:00 kanë pranuar informatën se në rrugën “Hamëz Jashari”, saktësisht në Parkun e Qytetit, për një...

Pacolli propozon Bejtush Gashin për ministër të Brendshëm

Pas shkarkimit të Flamur Sefajt nga posti i ministrit të Ministrisë së Punëve të Brendshme, AKR-ja tashmë veç ka vendosur për emrin e ri...

Ndërkombëtarët, kundër zgjedhjeve

Në kohën kur subjektet opozitare po kërkojnë zgjedhje të parakohshme parlamentare, përfaqësuesit ndërkombëtarë në Kosovë kanë thënë se zgjedhjet janë vetëm humbje kohe për...

Konfiskime dhe asgjësime masive të mishit dhe produkteve të dyshimta

Rreth 80 mijë kilogramë produkte me origjinë shtazore (mish dhe produkte mishi) janë konfiskuar dhe asgjësuar prej fillimit të këtij viti nga Agjencia e...

KDI prezanton 15 pika se si të luftohet konkretisht korrupsioni

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI)/Transparency International Kosova (TIK), mbajti sot konferencë për media gjatë së cilës u paraqiten propozimet konkrete të KDI-së për institucionet,...

Ky është viktima nga aksidenti në Arllat, ishte ushtar i UÇK-së

Ka ndërruar jetë ushtari dhe aktivisti i çështjes kombëtare, Qazim Uka, njofton Klan Kosova. Uka nuk mbijetoi pas aksidentit që pësoi në fshatin Arllat të...

Kosova, temë diskutimi në takimin Merkel -Vuçiq

Me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel, kryetari iSerbisë, Aleksandar Vuçiq do të shkojë në Berlin. Ky është takimi i dymbëdhjetë deri më tani...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news