Hoxhaj: Qëllimi bazik në dialog, njohja reciproke dhe anëtarësimi në OKB, NATO e BE

Kosova dhe Serbia po hynë në një fazë të rëndësishme të dialogut për të dy vendet, në atë që po quhet edhe faza finale,...

Reçica: Nuk ka zgjedhje parlamentare sivjet

Pavarësisht se LDK vazhdimisht po paralajmëron zgjedhje të parakohshme, deputeti i PDK-së, Elmi Reçica, është shprehur i vendosur se nuk do të ketë zgjedhje...

Shkolla e Bajçinës pa kushte për mësim praktik

Një objekt i vogël e i vjetër shërben për të ndjekur mësimin për nxënësit e shkollës fillore “Emin Duraku” në fshatin Bajçinë të Podujevës. 340...

Sipas DASH-it Kina, Rusia, Irani e Koreja e Veriut janë shkelësit e mëdhenj

Shtetet e Bashkuara kanë veçuar Kinën, Rusinë, Iranin dhe Korenë e Veriut si abuzuese me të drejtat e njeriut, ndërsa qeveritë e këtyre vendeve...

Krasniqi: Presidenti ka shkelur Kushtetutën, 30 deputetë t’i drejtohen Kushtetueses

Albert Krasniqi i KDI-së, njohës i proceseve zgjedhore dhe monitorues i Kuvendit të Kosovës, ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shkelur...

Mielli i Serbisë po importohet në Kosovë në emër të firmave boshnjake

Edhe përkundër faktit që tatimi i vendosur nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë fillimisht u cilësua ndihmë për bizneset, Serbia ka gjetur një rrugë...

Haxhiu tregon nëse Vetëvendosje do të marr pjesë në tryezën e partive politike, që...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë të ditur dje se gjatë të mërkurës së javës që vjen do të mbahet “tryeza e përbashkët” e...

Marinari shqiptar humbet jetën në Britani, ministrja britanike kërkon kompensim “pa vonesa”

Edhe pse vazhdon hetimi për vdekjen tragjike të një marinari shqiptar, në një port në qytetin lindor anglez të King’s Lynn, ministrja britanike e...

Beogradi kërcënon me tërheqje nga dialogu nëse Platforma e Qeverisë kalon në Kuvend

Nëse parlamenti në Prishtinë miraton platformën e Qeverisë në të cilën është parashikuar se me anë të bisedimet të ketë njohje të plotë të...

Haradinaj: Testi PISA të tregojë përkushtimin tonë ndaj arsimit

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se rezultatet e Testit PISA duhet të dëshmojnë përkushtimin tonë ndaj arsimit. “Mbi tremijë nxënës kosovarë i janë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news