Reshjet e shiut, përmbyten veturat te Stacioni i Autobusëve

Reshjet e shiut që kanë rënë të enjten në Prishtinë, përveç kolonave të gjata në trafik, kanë krijuar edhe probleme të tjera. Një pjesë e...

Ç’do ditë udhëtime të rregullta nga ‘Dita’ për në bregdetet e rajonit

Kompania e madhe turistike “DITA” në Podujevë organizon udhëtime të rregullta për në bregdetin shqiptar dhe në atë të Ulqinit. Udhëtimet me autobusëve do të...

Stuhi e madhe shiu dhe breshëri në Podujevë

Pasditën e sotme një stuhi me reshje të shumta shiu e breshëri të përcjellura edhe me erëra të forta kanë përfshirë Podujevën, raporton Llapi.info Nga...

Arifi: Nuk pres ndonjë rezultat nga takimi i së dielës mes Thaçit e Vuçiq

Udhëheqësi i delegacionit të Kosovës për bisedimet teknike me Serbinë, Avni Arifi, thotë se bisedimet aktuale ndodhen në një fazë kritike për të ardhmen...

The Guardian: Kosovarët e Zvicrës mund t’ia japin dy goditje Serbisë

Tradita kosovare e Xherdan Shaqirit, Granit Xhakës e Valon Behramit, do të thotë se mund të ketë “një gjilëpër” shtesë për takimin shumë të...

Arrestohet i dyshuari për vjedhjen e kuletave

Në pikën kufitare me Malin e Zi në Kullë të mërkurën është arrestuar një person i dyshuar  i cili ishte në kërkim policor. Policia bën...

Vajza nga Klina i lë familjes letër dhe ikën nga shtëpia: Dua ta jetoj...

Tri ditë pasi i kishte mbushur 18 vjet, Donjeta Cenaj, nga fshati Jagodë i komunës së Klinës, kishte dalë nga shtëpia e saj. Ajo...

‘BE-ja do marrëdhënie të mira me fqinjët, edhe të Serbisë me Kosovën’

Ambasadori i Gjermanisë në Serbi Axel Dittmann ka thënë sot në Beograd se vendi i tij e përkrah takimin e kryetarit serb me dhe...

Nisin punën 18 specialistë të ri në Spitalet e Përgjithshme

Nga sot, Spitalet e Përgjithshme do të kenë më shumë mjekë specialistë që do të ofrojnë shërbime shëndetësore për qytetarët. Drejtori i Përgjithshëm...

Presidenti Thaçi dekoron Prof.Dr. Rifat Blakun me Medaljen Presidenciale të meritave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të Meritave, Prof. Dr. Rifat Blakun, profesor në Fakultetin Ekonomik, Universiteti i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news