Foto e rrallë: Hilmi Haradinaj me armë në luftë bashkë me Ali Ahmetin

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëri ndër themeluesit e UÇK-së, Ali Ahmeti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Hilmi Haradinajt, babait të...

Hoti uron Maqedoninë për marrëveshjen me Greqinë

Sot është nënshkruar marrëveshja në mes të Maqedonisë dhe Greqisë për ndryshimin e emrit, ku prej tash ajo thirret Maqedonia Veriore. Shefi i Grupit Parlamentarë...

Thaçi: Ukshin Hoti ishte frymëzues për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Ukshin Hotin, me rastin e 75 vjetorit të lindjes së tij. Thaçi në Facebook...

Mes dëshirës dhe pamundësisë për shkollim

Të përballur me kushte të rënda të jetës, shumë prindër nga komunitetet pakicë në Kosovë zgjedhin të mos u ofrojnë fëmijëve të tyre shkollimin...

Banorët e fshatit kërkojnë të dëbohet imami që kërkoi nga hoxhallarët të mos e...

Hoxha i fshatit Fortesë, ish-Bellacerkë e Rahovecit, Bedri Bytyçi, pas thirrjeve skandaloze ndaj të ndjerit Hilmi Haradinaj, është përzënë nga ky fshat. Lajmin se ai...

Ish-komandanti i UÇK’së nga Dubrava: Hilmi, gjithmonë qëndrove i fortë, edhe kur u vra...

Ish-Komandanti i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi, nga Burgu i Dubravës, ka shprehur ngushëllimet e tija për vdekjen e Hilmi Haradinajt,...

Amerikanja që e quan Kosovën shtëpi të vetën

Ajo do të lë Kosovën për 2 javë, dhe në mes lotëve thotë se “Do më marrë shumë malli për mantijat, makiatot e Kosovës,...

Arrestohet një sirian në Aeroportin e Prishtinës

Policia e Kosovës mbrëmë në orën 22:30 ka arrestuar një shtetas të Sirisë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, në Prishtinë. Në bazë të raportit 24...

Qeveria paguan rreth një milionë euro dënime për kreditë e pashfrytëzuara

Qeveria e Republikës së Kosovës ka paguar 890 mijë euro, si formë ndëshkimi, për shkak të mostërheqjes së mjeteve financiare nga institucionet financiare ndërkombëtare. Qeveria...

Vazhdon të ketë listë të pritjes për operacione në zemër

Aktualisht janë 100 pacientë në listë të pritjes të cilët duan t’i nënshtrohen intervenimit në zemër. Bëhet fjalë për Klinikën Kardiokirurgjike në Qendrën Klinike...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news