Berisha takohet me Xhaferin, diskutojnë për realizimin e qëllimit për anëtarësim në NATO dhe...

Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, gjatë vizitës zyrtare në Maqedoni, u prit nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë...

Rrotullohet vetura në Lupç të Podujevës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në fshatin Lupç të Podujevës, raporton Llapi.info Sipas dëshmitarëve, një veturë është rrokullisur kështu duke përfunduar matanë rrugës. Si rezultati...

Ngritet flamuri i Kosovës në katedralen Notre Dame të Parisit (Foto)

Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi, ka bërë të ditur se për herë të parë është ngritur flamuri i Kosovës në katedralen Notre...

Godet këmbësoren, largohet nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës raporton se një person i panjohur, dyshohet se duke lëvizur me veture, ka goditur këmbësoren-viktimën femër shqiptare shtetase e Shqipërisë dhe...

Fshatrat e Podujevës drejt braktisjes (Video)

Fshati Murgull i Podujevës dikur numëronte 70 familje, por tani ky fshat vazhdon të zbrazet. Tani në këtë fshati jetojnë fare pak familje. Madje, në...

Policia e katigorizon si vrasje në tentativë ndaj zyrtarit të saj gjuajtjen me armë...

Në raportin e saj 24 orësh, Policia e Kosovës e ka kategorizuar si “vrasje në tentativë” ndaj zyrtarit policor, incidentin e mbrëmjes të së...

Tahiri thotë se ndihma e SHBA-së ka mundësuar që në Kosovë të luftohet terrorizmi...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, është pritur në takim nga Prokurori i Përgjithshëm në SHBA, Jeff Sessions. Siç njofton kumtesa për media nga kjo Ministri,...

Nga përdorimi i armëve ilegale, 29 të vdekur këtë vit në Kosovë

Janë 29 persona që kanë humbur jetën si pasojë e përdorimit të armëve pa leje në periudhën kohore janar- shtator të këtij viti. Këto...

Inspektorati i Punës ndalon punimet pa skele mbrojtëse

Inspektorati i Punës ka marrë vendim ku i ndalon disa kompanive të zhvillojnë punimet ndërtimore pa qenë të paisur me skele dhe mjete personale...

Miratohet vendimi për ridestinimin e objektit të pushimores në Orllan

Objekti i jetimores në fshatin Orllan të Podujevës u ndërtua për t’iu shërbyer fëmijëve bonjakë, por ky objekt nuk u funksionalizua kurrë. Tani pas 14...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news