MI thotë se s’po fsheh asgjë, dërgon emrat e kompanive që do ta ndërtojnë...

Ministria e Infrastrukturës ka zbuluar kompanitë të cilat do të ndërtojnë autostradën “Prishtinë-Gjilan-Dheu i Bardhë”. Kjo ministri ka arsyetuar se vetëm për shkaqe teknike nuk...

MPMS: Siguria dhe shëndeti në punë mbi të gjitha

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka lansuar një video informuese për shmangien e rrezikut në ambientet e punës. Numri më i madh i rreziqeve...

Dorëheqjet ‘fiktive’ të ministrave të Listës Serbe

Lista Serbe, edhe pse ka hequr dorë nga shpallja e njëanshme e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, nuk ka ndryshuar qëndrim kur është...

Reshitaj u bën thirrje komunave për largimin e deponive ilegale të mbeturinave

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimi Hapësinor, Albena Reshitaj, i është bashkuar edhe sot aksionit për pastrimin e Suharekës. Reshitaj teksa falënderoi kryetarin e Suharekës, Bali...

Rakiq: Asociacioni të formohet sa më parë

Kryetari i Mitrovicës Veriore njëherit udhëheqës i Listës Serbe Goran Rakiq ka potencuar se përfaqësuesit e kësaj liste gjatë qëndrimit të tyre në Vjenë...

Pacolli kërkon që Bullgaria të mirëpres Kosovën në Samitin e Sofjes

Në vijim të vizitës së tij të ngjeshur në Sofje, ministri i jashtëm dhe numri dy i qeverisë së Kosovës, Behgjet Pacolli, u takua...

Beogradi me paketë shtesë të ndihmave për serbët e Kosovës

Qeveria serbe ka miratuar një paketë shtesë ndihme dhe mbështetjeje për popullin serb në Kosovë kryesisht për strehimin, zhvillimin bujqësor, zhvillimin e mëtejshëm të...

Veseli: Rinia do të ketë rol aktiv në Dekadën e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka përcjellë nga afër procesin zgjedhor në Rininë Demokratike të Kosovës. Veseli të premten vizitoi të rinjtë...

Turqia thotë se SHBA duhet të shqetësohet për zgjedhjet e saj

Kryeministri i Turiqsë, Binali Yildirim, tha se Shtetet e Bashkuara kanë hedhur dyshime mbi ndershmërinë e zgjedhjeve të parakohshme në Turqi, por shtoi se...

Shpend Maxhuni emërohet drejtor i AKI-së

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, bashkë me kryeministrin e vendit, Ramush Haradinaj, sot kanë emëruar drejtorin e deritanishëm të policisë, Shpend Maxhuni në krye...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,009NdjekësitNdjek
5,465AbonentëAbonohu

Latest news