EULEX-i ngrit aktakuzë për mashtrim me listat e veteranëve, një mijë euro për statusin...

Një prokuror i EULEX-it e ka ngritur një aktakuzë kundër gjashtë të pandehurve, të cilët akuzohen për veprat penale “Posedim i paautorizuar i armëve”,...

Konkurroi 200 herë për një vend pune

Njëjtë sikur sot, edhe në vitin 1984 ishte shumë vështirë të gjendej punë. Personazh i Gazetës Rilindja të po këtij viti, ishte Zeqir Krasniqi...

Reshjet vërshojnë fshatin Sllatinë

Reshjet e shiut kanë shkaktuar vërshime në komunën e Vitisë. Më së rëndi e ka pësuar fshati Sllatinë, pjesë të të cilit janë vërshuar nga...

Aksident i rëndë me nëntë të lënduar në Trudë (Foto)

Një aksident komunikacioni ka ndodhur sot në hyrje të autostradës “Ibrahim Rugova”, përkatësisht në fshatin Trudë të Prishtinës Sipas një lexuesi të Indeksonline, nga aksidenti...

Mesazhi i shefes së BE-së për opozitën: Mendoni dy herë para se të shkoni...

Në kohën kur LDK-ja dhe VV-ja po dëshirojnë zgjedhje parlamentare, kanë ardhur reagimet edhe nga BE-ja. Pas publikimit të Raportit të Progresit shefja e BE-së...

Pas publikimit të Raportit të Progresit, LDK kërkon me urgjencë konsensus për reforma

Gjatë ditës së sotme, Bashkimi Evropian, ka publikuar Raportin e Progresit, për vendet e Ballkanit Perëndimor. Për partinë më të madhe opozitare në vend, LDK-në,...

Ministri Ismaili: Qëllimi kryesor i sigurimeve shëndetësore janë qytetarët

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili është thirrur në interpelancë nga deputetët e VV-së. Kjo për sistemin informative në shëndetësi, dhe sigurimet shëndetësore. Sa i përket kësaj...

Apostolova: Vendimin për liberalizimin e vizave e marrin shtetet anëtare

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka demantuar shkrimet se përfaqësuesit e BE-së kanë thënë se këtë vit nuk do të...

Thaçi i gëzohet hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas publikimin e Raportit të Progresit për gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor është shprehur i gëzuar që Komisioni Evropian...

KDI me thirrje që të ndalohet përdorimi i gjuhës joparlamentare në Kuvend

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), përmes këtij reagimi, ka shprehur shqetësimin lidhur me gjuhën denigruese të përdorur, në veçanti të dy ditëve të fundit,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news