Vdekja e punëtorit në Fushë-Kosovë, reagon BSPK

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës ka shprehur shqetësimin e saj për rastin e vdekjes së një punëtori gjatë ditës së sotme në...

Bytyqi uron maturantët: Provimi i maturës, dëshmi që jeni të gatshëm për sfidat e...

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka uruar maturantët për provimin e maturës, së cilit do t’i nënshtrohen së shpejti maturantët. Në një...

Konfiskohen 700 kg nënprodukte të prishura të mishit dhe qumështit

Inspektorati Komunal në bashkëpunim me Policinë e Kosovës në Ferizaj kanë konfiskuar dhe asgjësuar një sasi të madhe të nënprodukteve të mishit dhe qumështit,...

Thaçi për Rugovën: Ishte njeri i negociatave dhe pajtimit

Hapjen e ekspozitës për kontributin e ish-presidentit Ibrahim Rugova në shtetformimin e Kosovës, presidenti aktual, Hashim Thaçi e ka cilësuar si ditë të rëndësishme...

Historia e tmerrshme e babait që vrau të birin 14 vjeçar, para disa viteve...

Vrasja e të birit nuk është akti i vetëm i tmerrshëm i babait nga Karaqevë e Komunës së Kamenicës. Vite më parë 60 vjeçari,...

Lutfi Dervishi shpallet fajtor për rastin “Medicus”

Lutfi Dervishi shpallet i fajshëm për trafikim me njerëz dhe krim të organizuar. Ky vendim u mor sot në seancën përfundimtare në rastin “Medicus”. Vendimi vjen...

14-vjeçari që u mbyt nga babai do të varroset sot

Luan Bernjashi, fëmija 14-vjeçar që u mbyt të mërkurën nga babai i tij duke u rrahur me shkop të drurit do të varroset sot...

Deputetja Izmaku, pas vdekjes së 14 vjeçarit nga dhuna e të atit: Lajme si...

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Xhevahire Izmaku, ka reaguar pas vdekjes së një 14 vjeçari në Kamenicë nga dhuna e ushtruar nga babi i...

Çekia e kishte shpallur të humbur, gjendet në Kosovë e mbyllur në një dhomë

Një qytetare e Çekisë e raportuar si e humbur nga autoritetet e këtij shteti është gjetur në Kosovë, saktësisht në qytetin e Pejës. Ai ishte...

Caktohet data e vazhdimit të gjykimit ndaj Azem Sylës

Gjykimi ndaj ish- komandantit të UÇK- së dhe ish deputetit të PDK-së, Azem Syla, dhe të akuzuarve tjerë në lidhje me tjetërsimin e pronave...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news