Telekomi nuk mund t’i mbuloj as shpenzimet e veta rrjedhëse

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur sot një tryezë me temë “Telekomi I Kosovës- gjendja, shkaqet dhe zgjidhja”, në të cilën morën pjesë përfaqësues të partisë,...

Gjithçka gati për ngritjen e aktakuzave të para nga Gjykata Speciale

Me emërimin e Jack Smith si kryeprokuror në Gjykatën Speciale, i është hapur rrugë ngritjes së aktakuzave të para nga kjo Gjykatë. Para një muaji,...

Ndihmohen me pako ushqimore qindra familje në Podujevë

Sot janë ndihmuar qindra familje nevojtare me pako ushqimore në Podujevë, njofton Llapi.info Pakot ushqimore u shpërndanë në oborrin e objektit të QKMF-së e cila...

Vuçiq “pret katastrofë të plotë rreth Kosovës”

Autoritet serbe edhe më tej mendojnë se për zgjidhjen e nyjës së Kosovës ndarja do të ishte më e mira ashtu që Serbia do...

Serbia me shpresë, SHBA-ja përmendi dhunën ndaj serbëve në Kosovë

Sekretari i përgjithshëm i kryetarit të Serbisë Nikola Selakoviq thotë se është me rëndësi që administrata amerikane i ka dënuar sulmet ndaj serbëve në...

Policia arreston 16 persona për vepra të ndryshme

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar gjithsejtë 16 persona të dyshuar për vepra dhe incidente të ndryshme. Për të gjitha arrestimet...

Policia e Forenzika pranojnë pajisje të reja për kontrollin e armëve të vogla

Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), në bashkëpunim të ngushtë me Ambasadën e Republikës së Gjermanisë në Kosovë, do t’i dorëzojë Policisë...

LDK thotë se me ture-lobuese turistike nuk sigurohen vizat

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka njoftuar se deputetët e saj nuk do të jetë pjesë e delegacionit kosovarë të prirë nga kryeparlametarti Kadri...

33 lindje në Gjinekologji të mërkurën

Në klinikën Gjinekologjike Obstetrike, vetëm ditën e mërkurë, ka pasur 33 lindje. Prej tyre, 13 kanë qenë lindje normale, ndërsa 20 prej tyre me operacion. Përkundër...

Mediat serbe: Franca, Gjermania dhe Holanda duan ta imponojnë zgjidhjen për Kosovën

Gjermania, Franca dhe Holanda po kërkojnë që të angazhohen si ‘asistentë’ dhe të ndihmojnë përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federika Mogherinin në mënyrë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news