Ish-ambasadori holandez: Formimi i AKS-së duhet të jetë në pajtim me ligjet e Kosovës

Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka shkruar në Twitter se pajtohet që Asociacioni i Komunave Serbe duhet të jetë në pajtim me...

Vuçiq: Jam i befasuar me deklaratat e Brukselit për Asociacionin

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të themelohet në përputhje me Marrëveshjen e Brukselit dhe normat...

Krasniqi për themelimin e Asociacionit: Serbia po kërkon hise të madhe në Kosovë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi ka reaguar lidhur më përplasjet në mes të Brukselit dhe Beogradit për themelimin e Asociacionit të...

Haradinaj: Të rinjtë të mos punësohen duke korruptuar dikë por në bazë të kritereve

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale ka lansuar Strategjinë Sektoriale 2018-2022, si dhe Planin e Veprimit për Punësimin e të Rinjve. Me këtë rast kryeministri...

Freedom House: Kosova ka probleme me korrupsionin, lirinë e mediave dhe sundimin e ligjit

Kosova është renditur diç më mirë në raportin e fundit të Freedom House të titulluar, “Vendet në tranzicion, 2018”, i cili matë përparimin dhe...

LDK e Vetëvendosje të gatshme për rrëzimin e Qeverisë

Lidhja Demokratike e Kosovës këtë javë mund të nisë zyrtarisht mbledhjen e nënshkrimeve për ta iniciuar mocionin për rrëzimin e Qeverisë. Kështu kanë deklaruar përfaqësuesit...

Nis testi i PISA-s

Sot ka filluar të mbahet testi ndërkombëtar PISA, njofton Klan Kosova, që do të mbahet deri më 5 maj duke përfshirë pesë mijë e...

Goditet rëndë nga vetura një femër në Podujevë

Sonte rreth orës 19 e 30 një femër është goditur rëndë nga një veturë në fshatin Dobërdol të Podujevës, raporton Llapi.info Nga goditja, personi në...

Opozitarët tregojnë pse duhet të bjerë Qeveria Haradinaj

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dy opsione për Qeverinë aktuale, marrëveshje ndërpartiake për datën e zgjedhjeve të parakohshme, në të kundërtën do të iniciojnë...

Ky është 16 vjeçari që u vra sot në Suharekë

16 vjeçari i cili është vrarë sot në Stacionin e Autobusëve në Suharekë, siç merr vesh Klan Kosova, është nipi i Kryetari të komunës...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news