Vetura në autostradën “Ibrahim Rugova” lëviz në kahje të kundërt (Foto)

Rastet e thyerjes së rregullave të komunikacionit në rrugët e Kosovës, janë dukuri që e shohim çdo ditë. Por, nuk mungojnë as ato me mosrespektim...

Thaçi: Kosova ka vija të kuqe, Serbia duhet ta njoh Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas vizitës që ia ka bërë fabrikës së plastikës “Kivo” në Kaqanik, ka thënë se Kosova ka vija të...

Thaçi: Askush nuk mund ta përmbyll vetëm dialogun, por askush nuk mund ta pengojë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se askush prej skenës politike nuk mund ta mbyllë vetëm procesin e dialogut me Serbinë. Ai këto komente...

Serbët e Kosovës duan që Beogradi të drejtojë arsimin, mirëqenien, shëndetësinë

Dokumente të siguruara që BIRN i ka parë zbulojnë se akterët serbë të Kosovës të konsultuar nga ekipi menaxhues përgjëgjës për hartimin e statutit...

Konfiskohet marihuanë në Gjakovë e Lipjan, të dyshuarit lihen të lirë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se në Gjakovë e Lipjan tek disa të dyshuar kanë gjetur substancë të dyshuar narkotike...

Haradinaj në takim lamtumirës me shefin e deritashëm të USAID

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se në historinë e Kosovës, USAID do të njihet si një organizatë prijëse në ndihmën dhe përkrahjen e...

Dezinseketohet edhe shkolla “Pavarësia” në Podujevë

Në qytetin e Podujevës tashmë ka filluar faza e dytë e dezinsketimit të hapësirave publike, njofton Llapi.info Komuna e Podujevës përmes kontraktuesit ka njoftuar se...

Tahiri: Miratimi i Projektligjit për Dhomën e Posaçme mundëson trajtim me efikasitet të 20...

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri i është gëzuar votimit që sot në Kuvend mori Projektligji për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Supreme. Përmes një...

Udhëtoni me kompaninë “Dita” cdo ditë për në bregdetet e rajonit

Kompania e madhe turistike “DITA” në Podujevë organizon udhëtime të rregullta për në bregdetin shqiptar dhe në atë të Ulqinit. Udhëtimet me autobusëve do të...

AAK zyrtarisht pjesë e ekipit negoaciator në dialogun me Serbinë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferncë për media pas kthimit nga Samiti i Londrës. Haradinaj ka folur për ekipin negociator të dialogut...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news