Komisioni për Integrime Evropiane takoi ministren Hoxha, synohet koordinimi për liberalizimin e vizave

Komisioni për Integrime Evropiane mbajti sot një takim pune me ministren e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me qëllim të koordinimit dhe bashkërendimit të aktiviteteve...

Thaçi e quan Haradinajn kryeministër joserioz dhe të papërgjegjshëm

Presidenti Hashim Thaçi e ka quajtur joserioz dhe të papërgjegjshëm kryeministrin, Ramush Haradinaj, duke i kërkuar të ketë një qasje shumë më të mençur. “Një...

Thaçi thotë se UÇK-ja nuk kishte më shumë 15 mijë ushtarë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur edhe një herë në lidhje me manipulimet e listave të veranëve të UÇK-së. Ai në një konferencë për...

Sa kushton transformimi i FSK-së?

Transformimi dhe ngritja e kapaciteteve të Forcës së Sigurisë së Kosovës, pritet t’i kushtojë buxhetit të Kosovës nga 55 milionë euro në vit, sa...

Pacolli thotë se është liruar Ibrahim Matoshi që u arrestua në Serbi

Në gusht të këtij viti, u arrestua Ibrahim Matoshi në Serbi dhe po mbahej në burg nën akuzat për terrorizëm. Ai ka shtetësi gjermane...

IPK-ja jep detaje për policin e arrestuar që u kap me drogë, suspendohet një...

Inspektorati Policor i Kosovës përmes rrugëve operative kishte pranuar disa informacione lidhur me dyshimet e kryerjes së veprës penale ““Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja...

Lajiq: Çka konfliktit të ngrirë, luftë apo bisedime?

Do të ishte mirë që nga ata që flasin për konflikt të ngrirë ndërmjet Serbisë e Kosovës të dëgjojmë se sa do të zgjaste...

Veseli ngushëllon familjen Rexhepi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen e gazetarit Ibrahim Rexhepi i cili sot ka ndërruar jetë. Veseli ka thënë se Rexhepi...

Vuçiqi dënon rrahjen e shqiptarëve në Novi Sad, do t’i vizitonte por nuk ka...

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiqi e ka dënuar sot rreptë sulmin ndaj dy të rinjve shqiptarë në Novi Sad, transmeton Koha.net. Ai, siç njofton kurir...

Policia nis aksionin “kontrolli i traktorëve dhe makinave bujqësore”

Policia në Rajonin e Mitrovicës ka njoftuar se javë më parë ka filluar të zbatojë planin operativ “kontrolli i traktorëve dhe makinave bujqësore”. Në njoftimin...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news