Tërhiqet Zejnullahu, Alban Durmishi zgjedhet Kryetar i Rinisë së PDK-së në Podujevë

Edhe pse nuk ka shumë ditë që Floretë Zejnullahu është zgjedhur kryetare e Rinisë së PDK-së në Podujevë, ajo tashmë e ka liruar atë...

Shtatë të arrestuar për posedim narkotikësh

Në rajonin e Prishtinës, Gjilanit dhe Gjakovës në njëzetekatër orët e fundit janë arrestuar gjashtë persona për posedim të substancave narkotike Shtatë shtetas janë arrestuar...

Shtyhet seanca për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, sëmuret gjykatësi

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë në gjykimin e të akuzuarve për anëtaret e organizatës “Syri i Popullit”, shqyrtimi gjyqësor edhe pse i caktuar për...

Pacolli: I kam thënë Daçiqit, unë po ndërtoj, ti po shkatërron!

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se numërimi i vendeve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës duket...

LDK bojkoton Kuvendin

Grupi parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka bojkotuar seanca e Kuvendit të Kosovës. Armend Zemaj nga LDK kërkoi që të bëhet kuorumi nga...

Pejë: Sulm me sëpatë, lëndohen rëndë dy persona

Dy persona janë sulmuar me sëpatë në Pejë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Besnik Lajqi” , ku sipas Policisë të dy personat janë sulmuar fizikisht...

Loja me përmendoret e heroit Ali Ajeti në Podujevë

Dy shtatore janë punuar për heroin e kombit, Ali Ajeti. Të dyja janë porositur nga Komuna e Podujevës dhe të dyja janë punuar për...

Moti sot dhe gjatë vikendit

Mot më stabil dhe kryesisht me diell në ditët në vijim. 13.07 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale...

Kopjuan, 20 studentëve të Fakultetit të Edukimit u anulohet diplomimi

Gazmore Mustafa ka ditën më të gëzuar të saj. Ajo po diplomon në Fakultetin e Edukimit në Universitetin e Prishtinës. Gazmorja është vetëm një nga...

Digjet shtëpia e familjes Softolli në Lladoc të Podujevës (Video)

Veterani i luftës së fundit në Kosovë, Shaqir Softolli nga Lladovci i Podujevës si pasojë e zjarrit mbeti pa shtëpi. Për fat, pos dëmeve materiale,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news