Ismaili për ambulantat moderne: Po marrin fund pritjet e gjata dhe shërbimet jo cilësore...

Pritjet e gjata të qytetarëve dhe shërbimet në kushte jo të favorshme për ta, shumë shpejt pritet të marrin fund në QKUK. Këtë e ka...

Mbi një mijë tiketa të shqiptuara për 24 orë

Policia e Kosovës vetëm gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1130 tiketa trafiku për kundërvajtjet e ndryshme në komunikacion. Gjatë kësaj periudhe kanë...

Në shkollat e Malishevës ligjërohet për rriqrat

​Sot në shkollat e Komunës së Malishevës, ka filluar fushata e mbajtjes së ligjëratave për vetëdijesimin e nxënësve, për kujdesin nga kontakti me rriqra Nxënësit,...

“Beogradi e di kush e ka vrarë Ivanoviqin”

Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë nuk është një zgjidhje sepse prodhon vetëm...

Lumezi për veteranët e rremë: Jemi në fazën e grumbullimit të informatave

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka thënë se Prokuroria do të kërkojë përgjegjësi penale për manipuluesit eventualë të listave të veteranëve të luftës. Në bazë...

Rrahen policët dhe u shqyhen uniformat

Dje në mesditë në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë janë arrestuar katër persona, pasi që nuk kishin përfillur zyrtarët policorë. Gjatë arrestimit të dyshuarit kanë...

Kërkohet përgjegjësi për skandalin e mishit të prishur

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione kanë mbajtur tryezën lidhur me çështjen e importimit dhe përpunimit...

Pritjet e Dhurata Hoxhës nga Raporti i Progresit

Institucionet e Kosovës presin që raporti për vendin, i cili më parë është quajtur Raporti i Progresit, do të paraqet gjendjen reale që kanë...

​Një femër në Viti tenton të vetëvritet

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme në Viti të Gjilanit një femër ka tentuar të vetëvritet. Viktima është dërguar për tretman...

​Zjarri djeg dy vetura dhe pajisjet bujqësore në Podujevë

Një person ka njoftuar se në rrethana të panjohura nga zjarri që ka përfshirë garazhin e tij, janë djegur dy automjete dhe pajisje bujqësore,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news