Policia e Kosovës hap konkurs për pjesëtarë të rinj

Është hapur konkursi për pranimin e zyrtarëve policor. Policia e Kosovës ka bërë të ditur lajmin për hapjen e konkursit bashkë me kushtet e parapara...

Aktakuzë ndaj tetë personave për drogë

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur aktakuzë kundër personave: A.L, R.H, F.G, F.A, G.A. Z.B, L.N dhe F.S, në rastin e shenjtëruar “SHKURTI”, pranë...

Flet babi i Aulon Zekës – kërkon dënim më të madh për vajzën

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar tre të miturit për vrasjen e Aulon Zekës. I mituri i parë është dënuar me nëntë vite burg për...

Borissov: S’ka BE për Kosovën e Serbinë pa i zgjidhur problemet mes vete

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, ka deklaruar në konferencë për media, bashkë me presidentin, Hashim Thaçi, se Bashkimi Europian s’mund të ketë në mesin...

Stefanoviq: Nuk e njohim Kosovën, s`ka sanksione për Rusinë

Serbia nuk vendos sanksione ndaj Rusisë dhe nuk na bie ndërmend që ta njohim pavarësinë e Kosovës. kështu ka deklaruar ministri i Brendshëm i Serbisë,...

Dita e Eksodit: Imazhet që i treguan vuajtjen tonë botës (VIDEO)

Bota mësoi për vuajtjet e shqiptarëve në Kosovë përmes imazheve të dhimbshme të historive personale që ngërthenin në vete vuajtjen e madhe të popullit. Ndër...

Tetë persona të arrestuar brenda një jave në Podujevë

Tetë persona janë arrestuar gjatë javës së kaluar në qytetin e Podujevës, raporton Llapi.info Sipas raporteve ditore të Policisë, në Podujevë këta persona janë arrestuar...

Kush nuk e punon tokën, së shpejti do ta paguajnë tatimin

Në fund të këtij viti, pritet të finalizohet projekti për vlerësimin e tokave me qëllim të përcaktimit të vlerës së tatimit në pronë. Shkalla e...

​19 vjet nga eksodi i shqiptarëve nga Kosova

Sot në Kosovë përkujtohet 19 vjetori i fillimit të eksodit të shqiptarëve. Gjatë luftës rreth një milion shqiptarë u detyruan nga forcat paramilitare serbe...

14 vite burgim për vrasësit e Aulon Zekës

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur fajtorë tre të miturit për vrasjen e të riut Aulon Zeka. I mituri i parë është dënuar me 9...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news