Veliu për aksionin në Karaçevë: Nuk do të jetë i fundit

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka thënë se do të ketë edhe aksione tjera kundër krimit, korrupsionit dhe lojërave të...

Bizneset drejt falimentimit, ekonomia drejt kolapsit – zhurma e tyre s’ia prish gjumin shtetit

Bizneset në Kosovë po vazhdojnë të punojnë me humbje, të gjithë indikatorët ekonomikë kanë trende negative e në anën tjetër institucionet përkatëse...

Që nga e hëna, Franca, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar vendosin masa të reja...

Vendet evropiane kanë vendosur kufizime të reja pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se rastet globale me COVID-19 kishin shkuar në...

Gjukanoviq: Serbia po e përjeton rëndë humbjen e Kosovës, rajoni po rrezikohet nga luftëra...

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ka thënë se “në rrethanat në të cilat filloi procesi i zyrtarizimit të pavarësisë së...

Shteti lejon blerjen e oksigjenit të dyshimtë, heshtin MSh-ja e QKUK-ja

Furnizimi i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar (ShSKUK) me oksigjen të dyshimtë nga operatorë të palicencuar ka alarmuar sistemin shëndetësor në vend.

“Bashkë me kazinot e prostitucionin duhet të largohet edhe kjo qeveri ilegale”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës mbrëmë në Karaçevë duke thënë se gjërat mund të...

Hoti për aksionin në Karaçevë: Ky është vetëm fillimi i kthimit të normalitetit në...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka komentuar aksionin e gjerë të Policisë mbrëmë në Karaçevë ku u bastisën dhe arrestuan ata që...

​Historianët e Deçanit: Kryeministri Hoti duhet të jap dorëheqje

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, ka reaguar pas marrëveshjes së arritur në Uashington, duke thënë se nuk...

Deputetja e PDK-së kërkon që të publikohen emrat e policëve që u arrestuan mbrëmë

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin...

Ish-zv.ministri i Brendshëm nga Nisma, meritat për aksionin e Policisë në Karaçevë ia atribuon...

Ish-zv.ministri në Ministrinë e Punëve të Brendshme nga radhët e Nismës, Isa Xhemajlaj, ia ka atribuar deputetit të VV-së, Rexhep Selimit meritat...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news