​Lëndohet një punëtor i ndërtimtarisë

Një person nga fshati Zborc i Shtimes është rrëzuar nga një objekt gjatë kohës që ai ishte duke punuar. Sipas njoftimit të policisë, ngjarja ka...

​Thaçi: Kushtetuta udhërrëfyes për forcimin e shtetit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kushtetuta pasqyron më së miri përpjekjet shekullore për liri, barazi e drejtësi dhe dëshmon vendosmërinë për...

Jo vetëm serbë, në Koshare u vranë edhe ushtarë rusë

Serbisë nuk i kishte mjaftuar ushtria e saj për ta luftuar UÇK-në. Në betejën e Kosharës, UÇK-ja kishte vrarë edhe një pjesëtarë i cili ishte...

I plagosuri në Hajvali, jashtë rrezikut për jetë

Dje në fshatin Hajvali të Prishtinës është plagosur me armë zjarri një 18-vjeçar. Njësitë policore në vendin e ngjarjes në cilësi të provave materiale kanë...

Veteranët e pakënaqur, protestë masive nesër në Prishtinë

Një grup i ushtarëve të pakënaqur të UÇK-së janë shprehur të irrituar me listat me numër të madh të veteranëve. Për këtë arsye, ata, nesër...

Rrahje masive në Ferizaj, sulmohen edhe policët

Gjatë ditës së djeshme, ka ndodhur një rrahje masive në mes të disa të dyshuarve meshkuj/shqiptar në Shtërpcë të Ferizajit, të gjithë nën ndikim...

Kelmendi: Pse po heshtë OKB dhe NATO ndaj krimeve në Siri

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka reaguar lidhur me sulmet e vazhdueshme mbi popullin sirian, duke shfaqur kritika ndaj organizatave OBK dhe NATO. “Për...

Veseli: Beteja e Koshares shembi përgjithmonë kufirin e dhunshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përkujtuar sot dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të ‘Brigadës 138, Agim Ramadani’. Veseli ka theksuar se...

Haradinaj: Një dekadë më parë u vulos Kosova jonë si vend i pavarur

Kryeministri Ramush Haradinaj ka uruar me rastin e Ditës së Kushtetutës së Republikës së Kosovës. “Pas çlirimit të Kosovës dhe shpalljes së Pavarësisë, hartimi i...

Asnjë i dyshuar për kidnapimin e 11-vjeçarit, i mituri gjendet pranë familjes

Në pasditen e së dielës 11 vjeçari nga Komuna e Shtimes, E.Tafa, po luante pranë shtëpisë së tij bashkë me djalin e axhës. Në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news