Policia e Kosovës nderon familjen Jashari në Ditën e Veteranit

Në Kosovë sot shënohet Dita e Veteranit, për nder të kësaj dite Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës me menaxhmentin e lartë të...

Bërnabiq mohon të ketë kërkuar tërheqjen e njohjes së Kosovës nga shtetet e OKB-së

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se nuk ka kërkuar nga asnjë anëtarë i OKB-së tërheqjen e njohjes për Kosovën. Kryeministrja e Serbisë, Ana...

Veseli fton qytetarët t’i vizitojnë bjeshkët e bukura të Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka ftuar qytetarët që më 2019 të vizitojnë më shumë bukuritë natyrore dhe...

Agim Veliu: Kubëzat në rrugën e Podujevës do të qëndrojnë deri në pranverë

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, në debatin e dytë publik me qytetarë, është shprehur se në pranverë të vitit 2019 do të...

64 aksidente në 24 orëshin e fundit, dy prej tyre me fatalitet

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë ndodhur 45 aksidente komunikacioni pa të lënduar dhe 19 me të lënduar, dy prej të cilave...

Tahiri: Marrëveshja Kosovë-Serbi duhet të arrihet brenda vitit 2019

Kosova dhe Serbia në dialogun që zhvillohet me ndërmjetësimin e BE-së, duhet të arrijnë një marrëveshje gjatë vitit të ardhshëm. Në të kundërtën, mund të...

Veseli: Falë dëshmorëve e veteranëve sot jemi të lirë

Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz. Sipas ligjit për veteranët e luftës së...

Komandant Remi thirrje për reflektim në Ditën e Veteranëve

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, ka bërë thirrje për reflektim, në Ditën e Veteranëve, siç ka thënë, sidomos për sjelljen e...

Bashkimi i Kosovës dhe Shqipërisë, frika e presidentit serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se me vendosjen e një pike kufitare në kufirin Kosovë – Shqipëri tregohet se shqiptarët po...

Rrugëtim 10-vjeçar për Ushtrinë e Kosovës

Forcës së Sigurisë së Kosovës do t’i nevojitet një periudhë kohore prej 10 vjetësh për t’u transformuar në një Ushtri me kapacitete të plota....

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news