Drejtoria e Inspeksionit në Podujevë ultimatum shitësve për lirimin e hapësirave publike brenda 20...

Drejtoria e Inspeksionit në komunën e Podujevës përmes një njoftimi ka kërkuar nga shitësit ambulantë të i lirojnë trotuaret dhe hapësirat publike në Podujevë,...

Reagon MPJ: Kjo është nota verbale e njohjes së Kosovës nga Guinea-Bissau

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka pranuar zyrtarisht Notën Verbale nga Ambasada e Republikës së Guinea-Bissau-t në Bruksel, që mban...

Momenti kur policia vret terroristin e dyshuar në Belgjikë

Një sulmues ka vrarë me armë zjarri dy zyrtarë policor dhe një kalimtar në qytetin Liege, në lindje të Belgjikës. Sulmuesi i dyshuar ka marrë...

Qeveria ndan 300 mijë euro për t’i dërguar veteranët e UÇK-së në deti

Qeveria e Kosovës ka ndarë 300 mijë euro për t’i dërguar 1 mijë e 200 veteranë në rehabilitim. Veteranët e luftës me këto mjete duan...

Takohen Veseli e Ahmeti, flasin për zhvillimet aktuale në Kosovë e Maqedoni

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur sot në takim kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) në Maqedoni, Ali Ahmeti, me të cilin ka diskutuar...

Komuna e Podujevës paguan mbi 61 mijë euro pa pranimin e inventarit

Zyra Kombëtare e Auditimit ka pasqyruar një sërë shkeljesh financiare për vitin 2017 në komunën e Podujevës, njofton Llapi.info Sipas ZKA-së, komuna e Podujevës ka...

Hamza sjell në Kosovë Bankën Evropiane për Investime përmes Marrëveshjes më të madhe deri...

Në emër të Qeverisë së Kosovës, Ministri i Financave Bedri Hamza, nënshkroi sot në Luksemburg, së bashku me Zëvendës-Presidentin e Bankës Evropiane për Investime...

MPJ sqaron pse ende nuk e kanë njoftuar Malin e Zi për ratifikimin e...

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar ndaj shkrimit në media se institucionet kosovare ende nuk e kanë njoftuar Malin e Zi se marrëveshja...

KMDLNJ e shqetësuar për rastet e vdekjeve në vendet e punës

Përfaqësues të KMDLNj –së u takuan me kryeinspektorin e Inspektoratit të Punës, z. Basri Ibrahimi për të diskutuar për shkeljet e të drejtave të...

Presidenti Thaçi niset për vizitë zyrtare në Austri, pritet nga kancelari Sebastian Kurz

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për një vizitë zyrtare në Austri, ku do të pritet nga Kancelari i Austrisë, Sebastian...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news