Ismaili pret kryetarin Ahmeti: Prishtina do të bëhet me spitalin e saj

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka pritur sot në një takim kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ismaili dhe Ahmeti kanë folur për projektin e zvarritur...

Klubi i zhytjes ‘Trepça’ nga Mitrovica niset drejt Lepencit

Klubi i zhytjes ”Trepça” raportohet është nisur nga Mitrovica në drejtim të Lepencit për t’iu bashkangjitur kërkimeve për dy policët e zhdukur. Kryetari i këtij...

VV në Podujevë vendos kurorë me lule përpara ‘Spitalit të Vdekur’

Sot në kuvendin komunal të Podujevës është mbajtur seanca e jashtëzakonshme për gjendjen e shëndetësisë në Podujevë, njofton Llapi.info Iniciuesi kësaj seance ishte asamblisti nga...

Mbahet seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin Komunal të Podujevës për gjendjen e shëndetësisë

Sot në Kuvendin komunal të Podujevës është mbajtur seancë e jashtëzakonshme për gjendjen e shëndetësisë në Podujevë, njofton Llapi.info Iniciuesi kësaj seance ishte asamblisti nga...

Kërkimi për policët e zhdukur-shtresat te ‘Lisi barikadues’

Zhytësit e ekipeve të shpëtimit të zjarrëfikësve e të njësiteve të FSK-së, janë duke vazhduar kërkimet në lumin Lepenc në tentim të gjetjes së...

Stefanoviq: Asnjë protokoll s’e shpëton Haradinajn nga arrestimi në Serbi

Asnjë protokoll nuk do ta shpëtonte kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn nga arrestimi, nëse ai do ta vizitonte Serbinë, ka deklaruar ministri serb i...

Haradinaj për “El Pais”: Kosova nuk do e njohë pavarësinë e Katalonjës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova dhe Katalonja nuk kanë asgjë të përbashkët dhe një analogji e tillë nuk ka kuptim. Haradinaj...

Këtë javë vjen delegacioni i BE-së për vizat

Gjatë kësaj jave pritet që në Kosovë të vijë një delegacion i Bashkimit Evropian, i cili do të mbledhë të dhëna nga institucionet e...

Nga shtatori nis vlerësimi i performancës së mësimdhënësve

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) nga muaji shtator pritet të nisë me vlerësimin e performancës së mësimdhënësve të Kosovës. Në një përgjigje me...

Vdes ish-pjesëtari i UÇK-së Jeton Kuçi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rasim Selmanaj, ka bërë të ditur se ish-pjesëtari i UÇK-së, Jeton Kuçi, nga Deçani ka ndërruar sot jetë. Në një...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news