Vetëvendosje bën thirrje për protesta kundër Thaçit

Deputeti i Vetëvendosjes, Ismail Kurteshi, ka thënë se përmes rezolutës së opozitës, pretendojnë ta ndalojnë Presidentin Hashim Thaçi të dialogojë për territorin e Kosovës. “Ne...

Thaçi: Kosova e orientuar drejt vlerave perëndimore

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim lamtumirës, Nuncin Apostolik për Kosovë, Monsignor Juliusz Janusz, i shoqëruar nga Ipeshkvi i Kosovës,...

Segmenti i autostradës Zahaq-Pejë përfundon në fund të shtatorit

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, ka realizuar një vizitë inspektuese në punimet në fazën finale të segmentit të autostradës Zahaq-Pejë, për të cilën u...

Bajrami: Teuta Rugova kundërshtoi veprimtarinë e babait të saj

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së Hykmete Bajrami, e ka konsideruar si të pandershëm veprimin e kolegës së saj deputete Teuta...

Nesër, mot me vranësira dhe shi në Podujevë

Vjeshta në Kosovë vjen para kohe! Gjatë ditës së mërkurë mbi territorin e Kosovës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale të...

Bashkëpunimi i Policisë së Kosovës dhe KFOR-it, ka dhënë rezultate

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës (PK-së) Rashit QALAJ, i shoqëruar nga stafi i lartë i tij, ka pritur në takim zyrtar gjeneralin...

Vrasja në AKI: Viktima u vra me dy plumba

Një përleshje mes punëtorëve të Agjencisë Kosovare të Intelegjencës, përfundoi me vrasje. Isa Sejdiu mbeti i vdekur pas plagëve që mori nga dy plumbat...

Ministri Tahiri dënon fuqishëm vrasjen në ndërtesën e AKI-së

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, e ka dënuar fuqishëm aktin e incidentit të ndodhur sot në ndërtesën e Agjencionit të Kosovës për Inteligjencë ku...

Hetohet aksidenti në Klinë ku vdiqën tre persona

Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike dhe Hekurudhore (KHAIA) pranë Zyrës së kryeministrit, në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sot ka marrë...

Hoxhaj takon zyrtaren e lartë austriake: Kosova së shpejti pa viza

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar në Prishtinë zëvendësministren e brendshme të Austrisë, Karoline Edtstadler, e cila ndodhet për një vizitë në Kosovë. Në...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news