Rama publikon një hartë ku shihet Kosova brenda kufijve të Serbisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shtangur të gjithë me një video që e ka shpërndarë në rrjetet sociale. Rama ka publikuar...

Admirali Foggo thirrje të formohet Qeveria e re: Krijoni stabilitet e prosperitet për vendin

Komandanti i Komandës së Përbashkët të Forcave Aleate në Napoli, admirali James Foggo, u bëri thirrje partive fituese të zgjedhjeve në Kosovë,...

Osmani takon Ambasadorin e Norvegjisë: Qeveria e ardhshme do të udhëhiqet nga njerëz të...

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim Jens Erik Grondahl, Ambasadori i Norvegjisë në Kosovë dhe Arne Sannes Bjornstad,...

Të shtunën rivarrosen heronjtë e kombit, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu e Agron...

Katër Heronjtë e Kombit, Afrim Zhitia, Fahri Fazliu, Bahri Fazliu, Agron Rrahmani do të rivarrosën më datë 23 nëntor, ditë e shtune.

Kërkohet përshpejtimi i riatdhesimit të grave e fëmijëve të kthyer nga Siria

Qeveritë perëndimore duhet të shpejtojnë riatdhesimin e fëmijëve dhe grave nga verilindja e Sirisë, thuhet në një raport të Grupit Ndërkombëtar të...

Aksident në rrugën Gjakovë-Pejë, vozitësi në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në magjistralen Gjakovë-Pejë. Si pasojë e aksidentit një person ka marrë lëndime të...

Weber: Minishengeni Ramës i duhet për vete, ai s’është i denjë t’i mbrojë interesat...

Ideja për krijimin e një ‘minishengeni’ ballkanik e ka vendosur Edi Ramën dhe Shqipërinë në një aleancë të përbashkët me Aleksandar Vuçiqin...

Ministri Cakaj homologes suedeze: Integrimi procesi më themelor për Shqipërinë, BE diskriminuese ndaj Kosovës

Tiranë, 19 nëntor -Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të...

Sot varroset në Prishtinë 18-vjeçari që humbi jetën në aksident në Gjermani

Mbrëmjen e së dielës në një aksident trafiku në qytetin Waldburg të Gjermanisë, ka humbur jetën 18-vjeçari nga Prishtina, Boletin Reçica. Familjarët...

Intervenimi i shpejtë i ushtarëve të FSK-së, ia shpëton jetën një qytetari që u...

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ia kanë shpëtuar jetën një qytetari, i cili me veturë kishte rënë në humnerë.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,000AbonentëAbonohu

Latest news