Policia serbe ndaloi dy pjesëtarë të FSK-së në Jarinje, reagon Ministria e Mbrojtjes

Dy ushtarë të FSK-së nga komuniteti serb janë ndaluar dje për disa orë nga autoritetet serbe në pikën kufitare në Jarinje.

Kurti: Malishevën do ta ndihmojmë më shumë dhe do të ketë masa më rigoroze

Kryeministri Albin Kurti gjatë vizitës në Malishevë tha se ndihma më e madhe duhet të përqendrohet në këtë komunë pasi është goditur...

SHBA-ja kërkon pezullimin e menjëhershëm të taksës, e fton Kosovën ta vlerësojë rëndësinë e...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkojnë qeverisë pezullimin e taksës sa më shpejt dhe jo heqjen e...

Albright me 12 qershor në Kosovë

Ish-sekretarja e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright, do t’i bashkëngjitet popullit të Kosovës në shënimin e 20 viteve...

Çështja e Luginës së Preshevës, Haziri reagon ndaj Haradinajt – pasi ky i fundit...

Nënkryetari i LDK-së, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar ndaj një deklarate të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili ka komentuar...

Nitaj ministrit Ahmetaj: Të paska ngelur sahati në kohën e “vëllezërve kinezë e miqëve...

Qeveria e Shqipërisë është deklaruar kundër biznesit vendës dhe Qeverisë së Kosovës lidhur me vendosjen e taksës në masën 100% ndaj mallrave serbe e...

Podujevë: Shkon në 19 numri i të vdekurve me koronavirus, bie dukshëm numri i...

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka bërë të ditur sot për dy raste të reja pozitive me virusin korona në...

Delawie: S’ka alternativë tjetër përveç negociatave, dialogu Kosovë – Serbi solli përfitime

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie, ka thënë se dialogu mes Kosovës e Serbisë ka sjellë përfitime për shtetin kosovar madje...

Arrestohet pasi ditën e zgjedhjeve fotografoi votën dhe e publikoi në Facebook

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër A.M., për shkak të dyshimit të bazuar se ka...

​Kosova pranon 13.5 milionë euro grante nga qeveria gjermane

Kosova ka pranuar sot dy grante nga qeveria gjermane, një prej 7 milionë euro që ka për qëllim përmirësimin e aftësimit profesional,...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news