Qentë endacakë u vërsulen qytetarëve në Podujevë (Video)

Qentë endacakë vazhdojnë të jenë problem kryesor për qytetarët e Komunës së Podujevës, raporton Llapi.info. Në një video të siguruar nga Llapi.info, shihet se në...

Rama: FSK-ja e dobishme për sigurinë në vend dhe më gjerë

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, prit sot me ceremoni ushtarake shefin e Mbrojtjes të Republikës Federale të Gjermanisë, gjeneral...

Nga ndërtimi i autostradave deri te rritja e skemave sociale

Buxheti i Kosovës për vitin e ardhshëm ndryshe nga vitet e kaluara, ku investimet më të mëdha i kishte orientuar në ndërtimin e rrugëve...

Qeveria e Serbisë nesër mban mbledhje të përbashkët me serbët e Kosovës

Qeveria e Serbisë ka paralajmëruar për nesër mbledhje të përbashkët me serbët e Kosovës. Në të pritet të marrë pjesë edhe presidenti i Serbisë,...

Ramiz Kelmendi del nesër para gjykatës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe ish Zëvendëskryeministri Ramiz Kelmendi nesër do të përballet në Gjykatë, nën akuzat për vjedhje të rrymës. Në këtë...

Lirohet nga arresti Sabit Pacolli, ish-anëtari i AKR-së i dyshuar për keqpërdorim parash

Këshilltari i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, Naim Murseli ka njoftuar se ish-anëtari i Aleancës Kosova e Re, biznesmeni Sabit...

Mustafa: Dialogu të zhvillohet për çështje të interesit të përbashkët dhe të përfundojë me...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha se sot në Kryesi kanë biseduar për disa çështje të rëndësishme. “Kemi trajtuar tekstin e platformës. Ne konsiderojmë se...

Podujeva me gjendje të mirë të sigurisë, rriten rastet e vjedhjeve

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi i Komunës së Podujevës në mbledhjen e mbajtur sot, gjendjen e sigurisë e ka vlerësuar stabile dhe ka...

Fillojnë gërmimet në Majac, dyshohet se është varrosur një viktimë nga lufta e fundit

Instituti i mjekësisë ligjore ka filluar gërmimet në fshatin Majac të Podujevës ku dyshohet se është varrosur një viktimë e luftës së fundit. Drejtori i...

Harrohet demarkacioni me Malin e Zi, komisionet nuk janë takuar asnjëherë, Opozita fajëson Haradinajn

Edhe përkundër zotimit që kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj bëri më 21 mars, në seancën e Kuvendit në të cilën u votua demarkimi i...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news