S’ndalet largimi i të rinjve – 3 autobusë mbrëmë u nisën drejt Sllovenisë

Rrugëtimi i kosovarëve për në Evropë me viza të punës e edhe ilegalisht nuk po ndalet. Vetëm mbrëmë nga Prishtina për në...

Reagime të ashpra pas deklaratës së Fitore Pacollit për nënën e Haradinajt

Të mërkurën, deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli në një emision televiziv, ka thënë se kreu i AAK-së Ramush Haradinaj, në kohën...

Rrahim Pacolli braktis AKR-në

Sekretarit Organizativ të Aelencës Kosova e Re (AKR0 Rrahim Pacolli, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet dhe nga partia.

I jepet lamtumira e fundit, të aksidentuares mbrëmë në Prishtinë

Është varrosur Linda Avdullahu, e cila humbi mbrëmë jetën si pasojë e plagave të marra nga goditja e një veture, përderisa po kalonte rrugën...

Nesër edhe Dogana në grevë

Grevat në Kosovë nuk kanë të ndalur. Nesër valles së grevave të shumta do t’i bashkohen edhe doganierët e...

Vuçiq: Të gjithë po armatosen, edhe shqiptarët në Kosovë – prandaj duhet të armatosemi...

Jam i shqetësuar për shkak të përshkallëzimit të mundshëm të konfliktit në rajon, por po punojmë që të mos vijë deri tek...

Austria rihap kufijtë ajrorë me Kosovën dhe Shqipërinë, por duhet të dëshmojnë një test...

Aeroplanët nga 18 shtete që e kishin ndaluar përkohësisht aterrimin në aeroportin e Vjenës, lejohen të aterrojnë përsëri. Por, të gjithë udhëtarët...

Djali i Fadil Vokrrit: E vështirë ta përshkruaj babain tim, vepra e tij flet...

Kuvendi i Kosovës mbajti seancë komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrrit. Gramoz Vokrri, djali i legjendës, Fadil...

Në një shtëpi të pabanuar në Prishtinë vdes 53-vjeçari

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në një shtëpi të pabanuar në Prishtinë është gjetur pa shenja një person i...

Ende pa u bërë koalicioni, deputeti i LDK-së kritikon AAK-në

Akoma pa u konkretizuar një koalicion bashkëqeverisës mes LDK-së e AAK-së, deputeti i kësaj të parës, Haxhi Avdyli ka kritikuar partnerin e...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news