MPJ i quan të pavërtetë lajmet për tërheqje të njohjeve të Kosovës

Beogradi pretendon se këtë të hënë, ka ndodhur tërheqja e shtatë e njohjes së pavarësisë së Kosovës. Këtë herë, sipas Ministrisë së Jashtme të Serbisë,...

KEK, 100 kandidatë për një vend pune

Konkurrenca për një vend pune në KEK është jashtëzakonisht e madhe. 2300 kandidatë kanë hyrë sot në testim me...

Platforma e Qeverisë për dialogun me Serbinë më e dobët se dy më të...

Platforma e Qeverisë për dialogun me Serbinë është shumë e dobët, krahasuar me dy platformat e mëhershme, atë të marsit 2011 dhe platformën 2014-2018. Kështu...

Rrokulliset kamioni i pastrimit në Bogë të Rugovës, lëndohet shoferi

Një shofer ka mbetur i lënduar si pasojë e rrokullisjes së kamionit të pastrimit në fshatin Boge të Rugovës. Shkaku i rrokullisjes rruga ka mbetur...

Rëndohet gjendja në QKUK: 144 pacientë të shtrirë me Covid-19, nga ta 57 persona...

Në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës për momentin janë duke u trajtuar 144 pacientë të cilët janë të infektuar nga Covid-19....

Konfirmohet: Kurti pjesë e Konferencës për Siguri në Mynih bashkë me Grenellin dhe Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme për Siguri që do të mbahet në Mynih të...

21 vjet nga rënia heroike e dëshmorit Hamdi Sejdiu

Sot janë bërë 21 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Hamdi Sejdiu, njofton Llapi.info. Si pjesëtar i...

Kosova dhe Kroacia me marrëveshje bashkëpunimi në arsim

Ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe ambasadorja e Kroacisë në Kosovë, Marija Kapitanoviq, nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet...

Haradinaj: Qeveria mirëpret shqyrtimin e parë të Projektligjeve për transformimin e FSK-së

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot para deputetëve të Kuvendit të Kosovës tha se mirëpret shqyrtimin e projektligjeve për transformimin e Forcës së Sigurisë...

20 vjet nga bombardimi i autobusit në Lluzhan ku humbën jetën dhjetëra shqiptarë

Sot janë bërë 20 vjet nga bombardimi i autobusit në Urën e Lluzhanit të Podujevës, njofton Llapi.info Bombardimi...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news