Albin Kurti detyrohet ta lirojë rrugën për të bërë homazhe pranë lapidarit të dëshmorëve...

Sot është shënuar Dita e Dëshmorëve në Komunën e Gjakovës, shkruan Llapi.info Mirëpo, kësaj Komunë nuk i është bërë...

Malazezi që u intervistua rreth vrasjes së Oliver Ivanoviq tani përballet me aktakuzë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë kundër katër të dyshuarve, dy malazezëve, Mario Milosheviq i ashtuquajtur Mirosllav Kostiq, Gjorgje Paviqeviq, shtetasit...

Haradinaj u thotë biznesmenëve amerikanë se Kosova ofron kushte të mira për investime

Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim një grup biznesmenësh dhe investitorësh amerikanë nga fusha të ndryshme, në përbërje të Bryan Ingram,...

Kuvendi mban seancë të jashtëzakonshme për Telekomin

Gjendja në të cilët ka ardhur Telekomi ka bërë që Lëvizja Vetëvendosje të mbledhë 40 nënshkrime për të thirrur Kuvendin në seancë...

Testi për patentë shoferë tash edhe në gjuhën turke

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, priti në takim deputetët turq nga Grupi Parlamentar 6+, për t’ua dorëzuar mostrën e testimit...

Hoxhaj sulmon Berishën pas deklaratave se “Thaçi është argat i Serbisë”

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dalë në ndihmë ish shefit të partisë, tash president i Kosovës, Hashim Thaçi, duke reaguar...

Thaçi nuk merr pjesë në Samitin e BERZH-it, shkaku i marrëdhënieve me Bosnjën e...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfundimisht ka hequr dorë nga pjesëmarrja në samitin e thirrur në Sarajevë, në kuadër të...

U rëndohet dënimi të akuzuarve në përfshirjen e vrasjes se policit Shemsi Gashi

Gjykata e Apelit e Kosovës, ka vendosur sipas ankesave, në çështjen e të akuzuarve R.G., V.Gj., K.B., A.G. dhe V.B, të cilët...

LDK dhe Vetëvendosje do të kërkojnë nga Kryeministri shpjegime për Telekomin

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka rikujtuar Rezolutën e votuar në Kuvend për rimëkëmbjen e Telekomit.

Mustafa: Kosova si anëtare e koalicionit global kundër terrorizmit është partnere e barabartë në...

Ministria e Punëve të Brendshme ka mbajtur takimin e grupit për zbatimin e strategjisë kundër terrorizmit 2018-2023. Ministri Mustafa...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news