Mbi 12 vjet burg për trafikuesit e armëve

Gjykata Themelore në Prishtinë-Departamenti për Krime të Rënda ka shpallur fajor të akuzuarit M.D, A.K, D.P dhe D.M për eksport, furnizim, transportim e shitje...

Biber: Çfarëdo marrëveshje Kosovë – Serbi duhet të përfundojë me njohjen Kosovës

Profesori i Universitetit të Gracës Florian Biber, vlerëson se marrëveshja mes Kosovës e Serbisë duhet të çojë drejt një rezolute të re të OKB-së,...

​Inspektorati kërkon largimin nga detyra të 94 policëve me probleme psikike

Në Policinë e Kosovës po del të ketë pjesëtarë me probleme të shëndetit mental. 94 policë të tillë Inspektorati Policor i Kosovës i ka...

Punonjësit shëndetësorë kundërshtojnë pagat sipas draft Ligjit për Paga

Përfaqësuesit e Odës së Mjekëve, Infermiereve, Farmacistëve dhe Fizioterapistëve të Kosovës, përmes një deklarate të përbashkët kanë reaguar ndaj draft Ligjit për Paga. Në dokumentin...

Banka Botërore ndanë 20 milionë euro për projektin e Ekonomisë Digjitale në Kosovë

Ministri i Financave Bedri Hamza dhe Menaxheri i Bankës Botërore për Kosovën Marco Mantovanelli, kanë nënshkruar sot Marrëveshjen për financimin e projektit të Ekonomisë...

Serbia, Maqedonia, Bosnja e Mali i Zi i përgjigjen bashkë Kosovës?

Ministrat e obliguar për tregti, bujqësi dhe ekonomi nga katër shtete të Ballkanit, do të kenë të mërkurën në Beograd mbledhje, ku do të...

Vuçiqi brengoset që “Thaçi beson se Mitrovica veriore, ose Leposaviqi nuk i përkasin Serbisë”

Do të përpiqemi të nxjerrim “remi”, ka mbetur edhe ndonjë figurë në tabele (e ka mendjen te loja e shahut – sqarim ynë), do...

Çështja e Luginës së Preshevës, Haziri reagon ndaj Haradinajt – pasi ky i fundit...

Nënkryetari i LDK-së, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar ndaj një deklarate të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili ka komentuar...

Dimitrov: Çdo lajm i mirë për Kosovën është lajm i mirë për Maqedoninë

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë Nicola Dimitrov sot po qëndron në Kosovë me ç’rast është takuar me homologun e tij shqiptar Behgjet...

Nga një muaj paraburgim për të arrestuarit në lagjen Kalabria

Gjykata Themelore në Prishtinë u ka caktuar nga një muaj paraburgim dy shtetasve të Malit të zi, një të Serbisë dhe një shtetaseje të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,026AbonentëAbonohu

Latest news