Pesë vjet ferr (Video)

Emisioni ‘Udhëve’ këtë javë ka sjellë rrëfimin e një vajze e cila u përdhunua kur ishte vetëm 12 vjeçare. Janari i viti 2012, për të...

Veliu thumbon Vetëvendosjen

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Podujevës, Agim Veliu, ka vlerësuar se është vështirë të bashkëpunohet me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ka...

Veliu shpreson që vrasjet e zyrtarëve të LDK’së pasluftës të zbardhen nga Gjykata Speciale

Veliu thotë se në LDK i kanë diskutuar shpesh vrasjet politike të pasluftës derisa kërkojnë drejtësi. ‘Ne e kemi diskutu shumë herë çështjen e zbardhjes...

Agim Veliu flet për tentim-atentatin ndaj tij në vitin 2000

Nënkryetari i LDK’së Agim Veliu është i ftuar në Speciale me Berat Buzhalën në T7. Kryetari i Komunës së Podujevës ka folur për tentim-atentatin që...

MMPH organizoi takim me temë “ Ndërtimi i sistemit të ujësjellësit në fshatin Orllan...

Sot Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor qe nikoqir i takimit i cili kishte dalë si rekomandim nga tryeza e së premtes së kaluar...

“Isa Boletini” në Podujevë pasurohet me mbi 200 ekzemplarë libra

Kolegji "Riinvest" i ka dhuruar mbi 200 ekzemplarë libra për Shkollën e Mesme të Lartë Ekonomike "Isa Boletini" në Podujevë. Në emër të Komunës së...

Podujeva mban takim konsultativ për hartimin e Hartës Zonale Komunale

Komuna e Podujevës ka mbajtur takim konsultativ për prezantimin e procesit të hartimit të Hartës Zonale të Komunës dhe shkëmbim të opinioneve për të...

Arbër Vllahiu emërohet ambasador në Pragë

Arbër Vllahiu bëhet ambasador. Ai është emëruar në pozitën e shefit të misionit diplomatik të Kosovës në Çeki. Kështu së paku sipas këshilltares së kryeministrit...

Aksident i rëndë në Podujevë (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në Podujevë, saktësisht rrugës për në Merdare. Në këtë aksident janë të përfshira dy automjete,...

Mushkolaj: Veliu e Haziri po sillen sikur të jenë pronarë të LDK-së

Deklarimi i kryetarit të Pejës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri, se ai duhet të jetë kandidat për kryeministër nga radhët...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,181NdjekësitNdjek
10,525AbonentëAbonohu

Latest news