Limaj përkrah propozimin e PSD-së për Ligj për dialogun, thotë se po përgatisin një...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka pohuar se Partia Socialdemokrate (PSD), që udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, do të jetë...

Shkeljet e shumta që i bëri Komuna e Podujevës – nga punësimi, subvencionimi e...

Varg shkeljesh ka bërë Komuna e Podujevës për katër vite, të cilat i ka evidentuar dhe publikuar Zyra Kombëtare e Auditimit. Mirëpo,...

Raporti i Bankës Botërore: Nivel i ulët i cilësisë së arsimit në Kosovë

Fëmijët në Kosovë deri në moshën 18 vjeçare pritet të ndjekin 12.8 vite të shkollimit parafillor, fillor dhe të mesëm, mirëpo kur vitet e...

Kthehen pritjet në Merdarë, qytetarët të bllokuar rreth tri orë

Ditët e nxehta sikurse çdo vit tanimë kanë nisur të shkaktojnë tollovi nëpër kufijtë e Kosovës. Si zakonisht, pika më e frekuentuar kufitare mbetet ajo...

Pandemia po vonon procesin e rekrutimit të kadetëve në FSK

Konkursi parashihet të hapet në qershor dhe testimet do të mbahet duke u bazuar në rekomandimet e IKSHP-së. Rrugëtimi...

Haradinaj për taksën: Amerika flet vet, Thaçi s’është zëdhënës i saj

Ka përfunduar takimi në mes krerëve të shtetit dhe ekipit negociator. Pas këtij takimi, kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë...

Haxhiu flet për Vettingun në drejtësi: Mund të bëhet brenda dy viteve të para...

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka folur edhe për procesin e Vettingut, si një ndër sfidat më të mëdha me të cilën...

Petroviq flet pas ndalimit në Merdare

Deputeti i komunitetit serb, Sllobodan Petroviq, i cili u ndalua ditën e sotme në Merdare, ka folur rreth kësaj ngjarje. ”Ata më pyetën për disa...

Subjektet politike për tri ditë fushatë shpenzuan 1 milion e 64 mijë euro

Demokracia në Veprim ka mbajtur sot konferencë për media lidhur me ecurinë e fushatës zgjedhore për tri ditët e para.

Ja kur do të vijnë ditët e ftohta dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se mot me diell dhe temperatura mbi vlerat e mesatareve, do tē vazhdojë edhe javën e ardhshme. Besim Aliu nga...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news