Vazhdon shpimi i qëllimshëm i gomave të veturave të mërgimtarëve duke kaluar nëpër Serbi

Bashkëatdhetarët po vazhdojnë të maltretohen nëpër rrugët e Serbisë. Ata duke u kthyer për në vendet ku jetojnë dhe...

E vranë dhe më pas e djegën, detaje të reja për rastin në Skënderaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se rasti i së hënës kur një person u gjet i vdekur brenda një veture të djegur...

Fatmir Limaj: Ne jemi gati

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar takimet me struktura dhe aktivistë të Nismës Socialdemokrate. Kreu i Nismës të dielën e...

Rrëfimi i gruas nga Podujeva që hajnat i vodhën 60 mijë euro dhe 1...

Në gjykimin lidhur me grabitjen e 60 mijë eurove, një kilogrami ar, si dhe gjësendeve të tjera me vlerë, për çka akuzohen Edon Qibukqiu,...

Joksimoviq: Serbia ka nevojë për kompromis me Kosovën

Aleksandra Joksimoviq, drejtoreshë e Qendrës për Politikë të Jashtme, Beograd, thotë se Serbia ka nevojë për kompromisin. “Duhet fituar dhe humbur diҫka, kur është...

Helmimet, podujevasit gati ta padisin Serbinë (VIDEO)

Kanë kaluar gati tri dekada, por Serbia nuk mund të mburret se kaloi lehtë me helmimet e shqiptarëve nëpër shkolla. Dikush në Podujevë po mbledh...

Policia bën thirrje për shtim të kujdesit në trafik pas nisjes së gjysmëvjetorit të...

Policia e Kosovës ka kërkuar që pjesëmarrësit në trafik të shtojnë kujdesin gjatë lëvizjes në rrugë, me rastin e nisjes së gjysmëvjetorit...

Interesim i jashtëzakonshëm në konkursin për infermierë në QKUK

Gjendje e njëjtë me probleme të mungesës së punëtorëve nuk është në Shëndetësi. Të paktën jo në një konkurs...

Asfaltohen rrugët në disa fshatra të Podujevës

Ka nisur asfaltimi i disa rrugëve nëpër fshatra të Komunës së Podujevës, njofton Llapi.info. Për t’i përcjellë nga afër...

Berberët në Podujevë paralajmërojnë se do t’i rritin çmimet

Berberët në Komunën e Podujevës kanë vendosur t’i rrisin çmimet, raporton Llapi.info Ky vendim për rritjen e çmimeve pritet të nis që nga 15 shkurti...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news