Albin Kurti: Shpend Maxhuni as nuk është dashur të dekorohet e lëre të kthehet...

Dy javë pas dorëheqjes nga pozita e shefit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Shpend Maxhuni, e ka shprehur dëshirën që të...

Haradinaj: Kosova i përket botës, të cilës i prinë Amerika dhe do të jetë...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka pritur në takim kolonelin Chad Daniels dhe ekipin e tij nga Elementi Mbështetës Kombëtar i ShBA-së...

Kosnett: Populli votoi për partitë që thanë se do të luftojnë korrupsionin, Qeveria të...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett duke komentuar procesin e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë ka thënë se...

Çmimi i naftës në Kosovë ishte kurdisur nga kompanitë, fitonin deri në 135 për...

Saktësisht një vit më parë, çmimet e naftës në Kosovë u patën bërë temë kryesore e diskutimit, për faktin se ishin më...

Qeveria i pranon shpenzimet, por thotë se s’është përgjegjëse për çmimet e biletave, hoteleve...

Zyra e kryeministrit ka reaguar pas shkrimeve të gazetës Koha Ditore lidhur me shpenzimet që kishin bërë anëtarët e kabinetit të kryeministrit...

Komisioneri i VV-së flet për përplasjen me atë të Nismës: S’pati konfrontim fizik –...

Vëzhguesi i partisë Nisma Socialdemokrate, Endrit Zabërgja, ka akuzuar se është rrahur nga një vëzhgues i Lëvizjes Vetëvendosje në Qendrën e Numërimit...

Vëzhguesi i Nismës pretendon se u rrah nga vëzhguesi i Vetëvendosjes në QNR

Vëzhguesi i Nismës, Endrit Zabërgja, po pretendon se është rrahur nga një vëzhgues i Lëvizjes Vetëvendosje në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Arrestohet një person në Podujevë, sulmoi zyrtarin

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në qytetin e Podujevës, njofton Llapi.info. Sipas Policisë së Kosovës, arrestimi...

Avni Arifi, shpenzuesi më i madh në kabinetin e Haradinajt

Avni Arifi është nga njerëzit e afërt të kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinajt, që më së shumti ka bërë shpenzime, ani se...

VV-ja e LDK-ja i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive: Me to merren Kurti...

Dy partitë që dolën të parat në zgjedhjet e 6 tetorit po i mohojnë mospajtimet për ndarjen e ministrive. Në VV e...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news