Gjuriq: Askush s’mund ta detyrojë Serbinë që ta njohë Kosovën

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq deklaroi sot se Beogradi dëshiron të diskutojë çështjen e Kosovës me të...

Avokati i Popullit: Gjendja e fëmijëve në rrugë nuk ka shënuar përmirësime

Avokati i Popullit, në kuadër të ushtrimit të kompetencave dhe të përgjegjësive të tij ligjore sot, publikoi Raportin me Rekomandime Ex officio...

Aleksandar Vuçiq – polici i ri i Kosovës

Policia e Kosovës sot ka organizuar ceremoni solemne me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të. Në mesin e...

Daçiq e quan politik vendimin për taksën, “s’ka dialog pa heqjen e saj”

Shefi i diplomacisë së Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se vendimi i Prishtinës për vendosjen e taksës 100...

Deri në fund të javës, mot kryesisht me diell

Nga 10.10-12.10, do të mbretërojë mot i mirë, kryesisht me diell. Temperaturat e ajrit, megjithëse do të mbeten stabile dhe mbi vlera mesatare, do të...

Përleshje fizike në Lipjan, policia arreston dy persona

Mbrëmë në Fashatin Grackë e vjetër të Lipjanit ka pasur një përleshje në mes të disa meshkujve. Për këtë arsye policia ka arrestuar dy...

Behgjet Pacolli tregon se fëmijët e tij janë të lumtur që ai nuk është...

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka treguar se si ndjehen fëmijët e tij tani për të që më nuk është...

​Nga 40 personat e shtrirë në Klinikën Infektive, 12 prej tyre ndodhen me oksigjenoterapi

Në Klinikën Infektive të QKUK-së janë të shtrirë 40 persona që janë të prekur me coronavirus. Siç bën të...

Policia s’ka gjetë bomba, personin që ka kërcënuar po e kërkon ende

Përmes një komunikate dërguar mediave, policia njofton se pas pranimit të tri telefonatave kërcënuese nga një person i gjinisë mashkullore, i cili...

Çmimi i metrit të drunjve për ngrohje s’ka ndryshuar, por për qytetarët mbetet i...

Me afrimin e sezonit të dimrit është rritur edhe kërkesa për sigurimin e drunjve për ngrohje. E çmimet nuk është se kanë...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news