Policia i shqipton tiketë për kundërvajtje, ai i kanosë

Dje në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar i cili pasi ju kishte shqiptuar në tiketë për kundërvajtje kishte...

Nitaj: Lista Serbe s’mund ta rrëzojë Qeverinë

Muharrem Nitaj nuk beson se opozita dhe Lista Srpska mund ta rrëzojnë Qeverinë e Kosovës. Thotë se Haradinaj shkon në shtëpi vetëm nëse vetë dëshiron...

Vuçiq pas takimit me Merkel: Gjermania është konsistente në qëndrimin e saj për Kosovën

Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka folur pas takimit që kishte sot me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Paris. Vuçiq ka thënë se takimi me Merkel...

Deputeti i VV-së arsyeton bashkëveprimin e partisë së tij me Listën Serbe për rrëzimin...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburnë Aliu është duke u përpjekur që ta arsyetojë bashkëveprimin me Listën Serbe për rrëzimin e Qeverisë. Përmes një postimi në...

Asambleistja e LDK-së në Prishtinë, i bashkohet AAK-së

Kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se asembleistja e LDK-së, në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Fiknete Bejta, i është bashkuar partisë së...

Rriten gjobat për ata që u shesin alkool e duhan personave nën 18-vjeç

Të rinjtë nën moshën 18-vjeçare, deri së voni, kanë mund të blejnë të gjitha produktet, përfshirë edhe alkoolin dhe duhanin. Fëmijët apo adoleshentët, i...

Himni dhe flamuri i Kosovës në Pragë, në shënimin e fundit të Luftës së...

Ambasadori i Kosovës në Çeki, Arbër Vllahiu, sot ka marrë pjesë në një ceremoni te organizuar nga Ambasada e Republikës së Francës ne Pragë,...

Thaçi thotë të ketë biseduar me Trumpin i cili i ka dhënë mbështetje 100%...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ka njoftuar se mbrëmë ka pasur një takim me presidentin...

Macron para liderëve botërorë: Le të betohemi që të vendosim paqe para së gjithash

Presidenti i Francës, Emannuel Macron, ka mbaruar fjalimin e tij në shënim të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, me tonë...

As këtë vit nuk nis ndërtimi i Xhamisë Qendrore në Prishtinë

Ndërtimi i Xhamisë së Madhe në Prishtinë pritet të fillojë në pranverën e vitit të ardhshëm, ka bërë të ditur zëdhënësi i Bashkësisë Islame...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,550AbonentëAbonohu

Latest news