Deputetët e Kuvendit zgjedhin Rekaliun kryetar të Grupit Parlamentar Joformal të të rinjve

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fidan Rekaliu është emëruar sot kryetar i Grupit Parlamentar Joformal të të rinjve. Në një postim në Facebook, Rekaliu...

Qeveria shpenzoi 600 milionë euro për tre muaj

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikoi raportin e llogarive qeveritare për tremujorin e katërt të vitit të kaluar. Sipas këtij raporti, shuma e përgjithshme...

Serbët flasin për bizneset kosovare

“Kemi dëgjuar fjalë të mira për bizneset në Kosovë” -flasin pronarët e kompanive serbe Si kurrë më parë, sot panairi ndërkombëtar ‘Prishtina 2018’ ka...

Prokurori thotë se nuk e ka për detyrë t’i prezantojë provat, gjykatësi thotë se...

Të mërkurën në Gjykatën Themelore, është ndërprerë gjykimi ndaj Burim Gashit, i cili akuzohet se në cilësinë e automekanikut në Policinë e Kosovës, kishte...

Zoran Zaev e shëtit Haradinajn me autobus nëpër Shkup

Në Shkup sot ka nisur Samiti Digjital ku pjesëmarrës janë liderëve e Ballkanit Perëndimor, duke përfshirë edhe kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj. Nikoqiri...

Këta janë të akuzuarit për mashtrim me statusin e veteranëve të UÇK-së, prostitucion dhe...

Rreth 35 faqe i janë dashur një prokurori të EULEX-it t’i përshkruajë pretendimet e tij ndaj gjashtë të akuzuarve që i akuzon për disa...

Dy skandale të Sheshelit në një ditë: Shkel flamurin kroat dhe sulmon deputeten opozitare

Deputetët e Partisë Radikale Serbe të Vojisllav Sheshelit e kanë sulmuar sot me kërcënime të rënda deputeten e Partisë opozitare Demokratike të Serbisë Aleksandra...

Raporti i Progresit: Kosova përballet me sfidën e ekstremizmit

Kosova duhet të bëjë më shumë për ta ndaluar ekstremizmin dhe radikalizmin e dhunshëm i cili bëhet përmes fondeve të organizatave të huaja, kështu...

Rriqrat ndërrojnë destinacion, këtë sezon ia mësyjnë Prishtinës

Kosova vazhdon të përballet me sëmundjen e etheve hemorragjike, apo pickimit të rriqrave siç njihet ndryshe. Në muajt e fundit të këtij viti, dhjetëra...

Diskutohet mundësia e heqjes së vizave në mes Kosovës dhe Bosnjës

Paqja rajonale, forcimi i bashkëpunimit ekonomik dhe politik, dhe rruga e përbashkët evropiane e të dyja vendeve, ishin temat e diskutimit në takimin bilateral...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,181NdjekësitNdjek
9,695AbonentëAbonohu

Latest news