Mes kundërshtimeve e përkrahjeve, Tërnava synon edhe mandatin e katërt në krye të BIK-ut

Pas 13 viteve në krye të Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava është në kërkim të mandatit të tij të katërt në krye të...

Gjuriq: Vendimi i Prishtinës për të ashtuquajturën ushtri mund të ketë pasoja të paimagjinueshme

otimi i Kuvendit të Kosovës për tre projektligje me anë të të cilave do të bëhet transformimi i FSK-së në ushtri, ka ngjallur reagim...

Ratifikohet marrëveshja mbi 2 milionëshe e Ministrisë së Inovacionit dhe GIZ-it

Me propozimi të Ministrit të Inovacionit dhe Ndërmarrësis, Besim Beqaj, në Kuvendin e Kosovës është votuar Ligji për Ratifikimi të Marrëveshjes ndërmjet Ministrisë së...

Haradinaj: Kosova falënderon të gjithë burrat dhe gratë e KFOR-it, NATO-s, që kanë shërbyer...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në organizimin për nder të Ditës së Mysafirëve të Nderuar – Ushtrimi Shpata e Argjendtë,...

Ja prapaskenat e pakos ligjore për ushtrinë e Kosovës (Dokument)

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e kishte “zbuluar” se Kosova mund ta krijojë ushtrinë e saj përmes plotësim/ndryshimit të ligjit për FSK-në. Me kuadrot e...

Nxorrën në shitje ushqime të dëmshme, ngriten aktakuza

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur katër aktakuza për veprën penale prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor. Kjo prokurori thekson se...

Kuvendi miratoi marrëveshjen për sigurime sociale Kosovë-Belgjikë

Kuvendit i Kosovës ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes për Sigurime Sociale ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Belgjikës. Për këtë projektligj 83...

Lëvizja Vetëvendosje kërkon të shkarkohet bordi i stacionit të autobusëve

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media sot ka paraqitur keqpërdorimet që janë gjetur nga auditori i përgjithshëm për ndërmarrjen komunale “Stacioni i Autobusëve”...

Besnik Tahiri: S’ka logjikë që një tetovar a kuksian të udhëtojë pa viza, e...

Besnik Tahiri, këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, ka thënë se është optimist që liberalizimi do të ndodh këtë vit. Ai ka thënë se Qeveria po...

Zyrtari i LDK-së: Kush është për FAK dhe jo FARK, iu them FAK you

Zyrtari nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Faton Peci ka komentuar votimin e pakos së ligjeve për formimin e Ushtrisë së Kosovës duke thënë se...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
12,342AbonentëAbonohu

Latest news