Arrestohet personi që dyshohet se dhunoi dy herë një vajzë (VIDEO)

Prokuroria Themelore në Ferizaj është duke mbledhur të dhëna për një rast të përdhunimi të raportuar mbrëmë në Policinë e Ferizajt. Rasti dyshohet se ka...

Kërkohet përfaqësim i barabartë i grave në Qeveri

Në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, gratë siguruan 38 nga 120 ulëse sa ka Kuvendi i Kosovës dhe tani çështje tjetër mbetet përfaqësimi i...

Çfarë mund të ndodhë pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar?

Pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit të Specializuar kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli...

Dy juristë i bashkohen VV-së

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjës Vetëvendosje, ka thënë se dy juristë Zijadin Spahiu dhe bashkëshortja e tij Naziktere Spahiu janë bërë pjesë e kësaj...

Luta e pranon: Partisë fituese i takon posti i kryeministrit

Lutfi Haziri i LDK’së sonte për herë të parë pas zgjedhjeve ka thënë se partia e tij nuk do të bllokojë formimin e Qeverisë...

Gani Geci dënohet me 3 vite e 6 muaj burgim për vrasjen e Ruzhdi...

 Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, u shpall fajtor dhe u dënua me 3 vite e 6 muaj burgim lidhur me akuzën për...

MASHT-i ‘strehë’ e militantëve të Nismës

Partia Nisma Socialdemokrate e cila drejtohet nga Fatmir Limaj e që është subjekti më i vogël në koalicionin qeverisës po dikton shumicën e punësimeve...

Gjithçka që ndodhi në plagosjen në Podujevë; Pas plagosjes shkuan dhe tentuan ta vrasin...

Një konflikt ka ndodhur para disa orësh në parkingun e një biznesi në Podujevë, raporton Llapi.info.  Aty u përdorën edhe armët, ku një person mbeti...

Gjykata Speciale për krimet serbe e vonshme, mbyllja e Institutit pamundëson evidentimin e krimeve

Kuvendi i Kosovës nisi procedurat ligjore për formimin e një komisioni ad-hoc i cili do të bëjë hapat konkret për të propozuar nismat ligjore...

Babai raporton se dy vajzat e tij të mitura u sulmuan seksualisht, arrestohen tre...

Tre persona janë arrestuar për sulm seksual në Skenderaj. Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës thuhet se një burrë raportoi se dy vajzat e...