Selimi: Është për keqardhje implikimi zyrtarëve të tjerë në rastin e 16-vjeçares

Zëvendëskryetari i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rexhep Selimi,...

Ministri Rrustem Berisha në Kroaci, pro thellimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë

Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, me rastin e shënimit të 11-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka  marrë pjesë...

Shtatë vjet të dialogut politik e teknik me Serbinë

Që nga viti 2011 delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë në Bruksel kanë nënshkruar një varg marrëveshjes, por shumica prej tyre nuk janë...

Thaçi për ‘Ditën e Forcës’: Herën tjetër, FSK do të festojë si Ushtri e...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka uruar pjesëtarët e FSK-së për “Ditën e Forcës”, duke thënë se Forca e Sigurisë së Kosovës, me profesionalizëm,...

Arrestohet një i dyshuar për përgatitje të sulmeve terroriste në Kosovë – kërcënoi edhe...

Prokuroria Speciale e Kosovës ka pranuar një kallëzim nga Drejtoria Kundër Terrorizmit e Policisë së Kosovës, kundër të pandehurit B.E. për shkak të kryerjes...

Kërkohet ndryshimi i mënyrës së subvencionimit për bujqit

Heqja e Udhëzimeve Administrative të përkohshme të cilat janë tash e 10 vite dhe ndryshimi i mënyrës së subvencionimit ishin tema kryesore për të...

Darka luksoze e Hashim Thaçit: Shpenzoi 141 euro për tespishte e tiramisu

Dy lloje të desertit shoqëruan një drekë zyrtare të ish-Kryeministrit Hashim Thaçi në marsin e vitit 2011. Zyra e Kryeministrit kishte shpenzuar 141 euro në...

Lluzhan, QMF pa ngrohje (Video)

Pacientët e mjekësisë familjare në fshatin Lluzhan të Podujevës po ankohen për mungesë të ngrohjes. Ankuesit kanë thënë se në vend që të mjekohen në...

Veseli kthehet nga SHBA, gjithçka gati për seancën për formimin e Ushtrisë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, është kthyer sonte nga vizita zyrtare në Shtetet e Bashkuara të...

Refuzon të ndalë muzikën në orët e vona në lokalin e tij, kërcënon policët

Gjatë natës së kaluar një pronar i një lokali në Gjilan ka kanosur zyrtarët policorë në detyrë. Personi në fjalë është arrestuar pasi i njëjti...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
11,190AbonentëAbonohu

Latest news