O’Connell: Nepotizmi, korrupsioni e kapja e shtetit do ta shkatërrojnë Kosovën

Nuk ka vonuar përkrahja e ambasadorit britanik në Prishtinë, Ruairí O'Connell, për Ambasadën Amerikane, që ndoqi pikërisht shembullin e tij, duke u...

Nënshkruhen tetë marrëveshje për projekte bashkëpunimi tejkufitar Maqedoni-Kosovë

Tetë marrëveshje për bashkëfinancim nacional të projekteve në kuadër të Programit për bashkëpunim tejkufitar mes Maqedonisë dhe Kosovës 2014-2020, nga konkursi i parë publik...

Banorët e Gërdocit protestojnë rreth konkursit në Burgun e Sigurisë së Lartë

Një grup i protestuesish janë mbledhur për të protestuar për konkursin për gardian në Burgun e Sigurisë së Lartë. Disa nga protestuesit kanë dërguar ankesë...

Fushë Kosovë: Ndërron jetë një punëtor ndërtimtarie, bie nga lartësia

Në Fushë Kosovë sot në orët e hershme të mëngjesit një person ka ndërruar jetë, derisa ishte duke punuar. “Rreth orës 7:30 kemi marrë informacionin...

Në Kushevicë të Podujevës, 6 familje të bllokuara nga bora

Reshjet e shumta në vendin tonë, kanë bërë që disa familje në fshatin Kushevicë të Podujevës të mbesin të bllokuara. Kjo pasi...

Haradinaj: Ka njerëz që po e lënë pagën 600 euro në Kosovë e po...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se Qeveria e udhëhequr nga ai është duke përcjell statistika e qytetarëve që po dalin nga...

Krasniqi: Kush e vë në dyshim shpërbërjen e Kuvendit dhe mbajtjen e zgjedhjeve, ka...

Vetëm tri ditë na ndajnë nga seanca e ftuar për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës, teksa shumica e partive politike të vendit...

Nuk ka Ushtri të Kosovës pa ndryshime kushtetuese

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e...

Veseli kërkon që t’i zvogëlohet rroga

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka kërkuar edhe zyrtarisht që t’i zvogëlohet rroga. Ai i ka dërguar një letër Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media...

Ngritët aktakuzë ndaj policit që kishte sulmuar Agron Mustafën

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj policit Avni Berisha i njohur me nofkën ‘Tarkani’ si i dyshuar për sulm ndaj ish- drejtorit...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news