Gjakovë, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunim seksual

Caktohet paraburgimi prej një muaji në rastin e të dyshuarit për veprën penale të dhunimit. B.P. po dyshohet që me datë 14 shtator të ketë...

Lëndime trupore, goditje me armë zjarri dhe detaje të tjera nga vrasja e një...

I shtrirë në rrugë dhe pa shenja jete u gjet dje I.S. 49 vjeçar, në fshatin Kuzhnin të Prizrenit. Përveç lëndimeve trupore e shenjave...

Edhe serbët e Kosovës kthehen kundër Gjuriqit

Pas kundërpërgjigjes që Gjuriqi ia dha Thaçit në lidhje me çështjen e pajisjes me pasaportë të Kosovës, tani ndaj qeverisë së Serbisë kanë reaguar...

Përdorimi i internetit, një pjesë e madhe e fëmijëve kosovarë shohin pornografi!

Fëmijët e përdorin rregullisht internetin. Ky konstatim ka dalë nga një hulumtim që ka bërë Qendra për Studime të Avancuara – FIT. Drejtoresha e kësaj...

E dhimbshme, i riu nga Istogu humb jetën në vendin e punës, e zuri...

E premtja e sotme ka qenë dita e fundit e jetës për të riun nga Istogu, Filonid Belegu. 25 vjeçari nga fshati Kovragë i Istogut...

Thaçi: Kemi infrastrukturën arsimore më të mirën në rajon, të punojmë në përmirësimin e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se shkenca ka për qëllim jo vetëm avancimin, por edhe zhvillimin ekonomik dhe social. Kreu i shtetit në konferencën...

Delawie: Çelësi i së ardhmes së Kosovës, në duart e qytetarëve dhe udhëheqësve të...

Ambasadori në largim i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Greg Delawie, përmes një postimi në Twitter ka thënë se çelësi i së ardhmes së...

29 vite më parë, Ibrahim Rugova themeloi LDK-në

Sot bëhen 29 vjet nga themelimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kryetar i parë i kësaj partie, është zgjedhur ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova. Rugova që...

Hoti: Tryezat politike pa rezultate, presim organizimin e ardhshëm nga Vetëvendosja

Gjatë ditës së sotme, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka mbajtur konferencën e rregullt javore. Shefi i Grupit Parlamentar i këtij subjekti politik, Avdullah Hoti...

Avokati i Milaim Zekës: Do të ankohemi në Gjykatën e Apelit pas vendimit për...

Avokati mbrojtës i deputetit, Milaim Zeka, Gazmend Halilaj, ka thënë se do të ankohen në Gjykatën e Apelit, pas vendimit të Gjykatës Themelore që...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,181NdjekësitNdjek
8,401AbonentëAbonohu

Latest news