Hoti: Kemi larguar fjalën korrupsion nga diskursi politik

Kryeministri në detyrë dhe kandidati i LDK-së për kryeministër në zgjedhjet e 14 shkurtit, Avdullah Hoti, ka thënë se vetëm ai dhe...

Haradinaj në Podujevë: Qytetarët po përqafojnë vizionin tonë për shtetin e fortë dhe të...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sot ka vizituar Komunën e Podujevës, njofton Llapi.info. Haradinaj,...

Vetëvendosje ankohet në PZAP për mos-certifikimin e kandidatëve të saj për deputetë

Vetëvendosje ka dërguar ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për mos-certifikimin e listës së kandidatëve për deputetë nga KQZ-ja.

Geci: Vjosa Osmani dhe Isa Mustafa kishin një marrëveshje që ta rrëzojnë Fatmir Sejdiun

Ish-deputeti i Kuvendit, Gani Geci, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Vjosa Osmani kishte marrëveshje me Isa Mustafën që ta...

Isa Mustafa pas adresimit për media të Vjosa Osmanit: Sjellje rebele, nuk e meriton...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, është ushtruese e papërgjegjshme...

Aksident në Gllamnik të Podujevës, 5 të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte rreth orës 17:00 në magjistralen Prishtinë – Podujevë, përkatësisht në fshatin Gllamnik, raporton Llapi.info.

Vjosa Osmani: Ajo që ndodhi dje në KQZ lëndoi procesin, nëse përsëritet do të...

U.d së presidentit Vjosa Osmani përmes Facebook’ut ka folur për moscertifikimin e disa subjekteve politike dhe listave të tyre për deputetë nga...

Konfirmohen 379 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 7 në Podujevë

244 TË SHËRUAR DHE 379 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

SHBA-BE, tandemi që duhet t’i jep fund përgjithmonë problemit Kosovë-Serbi

Fjalimi i zëshëm i vitit 1991 i senatorit Joe Biden në Kongresin amerikan që t’i jepej fund krimeve në Kosovë i entuziazmoi...

Premtimi i rrejshëm në kohë zgjedhje i Armend Zemajt dhe LDK-së, asnjë cent nga...

Nëntë operatorë ekonomikë kanë ofertuar Shërbimin Spitalor Klinik e Universitar për ndërtimin e Spitalit të Podujevës. Në fakt, asnjëri...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news