Këto janë dy opsionet politike e kushtetuese pas dorëheqjes së Haradinajt

Dorëheqja e Ramush Haradinajt nga detyra e kryeministrit të Kosovës, i ka zënë partitë politike në befasi, por vendi tashmë gjendet para...

Pacolli: I palëkundur përkushtimi amerikan për Kosovën

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka takuar ndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Philip Reeker.

Hoxhaj s’përmend Haradinajn: Jemi me Krasniqin e Zyrapin

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas lajmit se edhe Jakup Krasniqi, ish-zëdhënës e anëtar i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së,...

Këshilltarja e Haradinajt i kundërpërgjigjet Kurtit: “Këpucët e Ramushit gjithmonë do të të bijnë...

Këshilltarja e ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj – Stublla, i ka reaguar sot liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, pasi ky i fundit...

Pamje tmerri në familjen Hajdari, policia e dërgon në burg të sëmurin e palëvizshëm

Gjykata e Prishtinës e kthen në burg të dënuarin me sëmundje të rëndë. Sot në mëngjes Policia e Kosovës të shtrirë në...

Kurti i gatshëm që në zgjedhje të shkojë bashkë me LDK-në

Albin Kurti, lideri i Vetëvendosjes, ka shprehur edhe një herë gatishmërinë e tij për të bashkëpunuar më LDK-në e Isa Mustafës.

Jakup Krasniqi merr ftesë nga Specialja

Ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale edhe Jakup Krasniqi, ish-zëdhënësi i UÇK-së, e tash kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate.

Edi Rama, i vetmi lider i nivelit të lartë pa reagim për dorëheqjen e...

Meta, Majko, Basha e Berisha e vlerësojnë lart aktin e dorëheqjes së Haradinajt, Rama hesht Dorëheqja e papritur e...

Drecun i njëjtë si Millosheviqi: Jemi të gëzuar me Haradinajn, presim që Thaçi dhe...

Politikanët në Serbi po vazhdojnë me retorika të njëjta sikurse krimineli, Slobodan Millosheviq. Së fundmi, kishte reagime të shumta...

Sulmohen pesë aktivistë të VV-së, marrin lëndime edhe tre policë

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se pasditen e së premtes në Prizren janë sulmuar dhunshëm fizikisht aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! Rinor Kadriqeli, Rigon...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
13,072AbonentëAbonohu

Latest news