Vlora Dumoshi: Shahindere Bërlajolli-Stafaj me zërin e saj unik i dha muzikës tonë perla

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka dalë me një telegram ngushëllimi pas ndarjes nga jeta e këngëtares...

Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

Vdiq sot këngëtarja Shahindere Bërlajolli Stafai Shahindere Bërlajolli është këngëtare e njohur. Rrjedh prej një familje vendase të qytetit...

Vizionarët me tingujt e xhunglës

Dhjetorin e kaluar Lucrecia Dalt udhëtoi në një pyll në Kolumbi që është pjesë e Chocós, një vend i njohur për biodiversitet...

Poeti nga Podujeva, Ilmi Tahiri boton edhe 3 libra

Poeti nga Podujeva, Ilmi Tahiri ka botuar edhe tre libra në ditën ndërkombëtare të Librit. Me datën 11 të...

Librat më të lexuar në kohë karantine

Dita e librit është shënuar sot ndryshe nga herët e tjera. Për shkak të situatës pandemike, dyqanet e librit...

Dumoshi: Do të bëj përpjekje për ruajtjen dhe mbështetjen e krijimtarisë letrare

Për Ditën Ndërkombëtare të Librit dhe të Drejtave të Autorit, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka thënë se të...

Sekreti i filmave që u shndërruan në kult

Çfarë alkimisiti i çmendur mund ta transformojë filmin më të keq të të gjitha kohërave në një vepër arti të një gjeniu...

Netflix shton 50 milionë dollarë në fondin e ndihmave për punëtorët e produksionit

NETFLIX ka rritur shumën e parave në fondin për ndihmë emergjente të periudhës së koronavirusit me 50 milionë dollarë, duke e çuar...

Kur Violeta Rexhepagiqi rrëfente për jetën e saj

Ka ndërruar jetë sot, gazetarja dhe kompozitorja Violeta Rexhepagiqi. Rexhepagiqi u bë e njohur me paraqitjet e saj në...

Dumoshi: Violeta Rexhepagiqi ishte udhërrëfyese për artistët e rinj dhe si e tillë do...

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi, ka ngushëlluar familjen Rexhepagiqi pas ndarjes nga jeta të kompozitores dhe këngëtares, Violeta Rexhepagiqi.

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news