Presidenti Meta dekoron me titullin “Naim Frashëri” violinisten e shquar Ervis Gegës

Në kuadrin e vizitës në Berlin, presidenti Ilir Meta, i akordoi në një ceremoni të veçantë violinistes së shquar shqiptare, Ervis Gega, Titullin e...

Ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi

Dje në moshën 80-vjeçare ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi, njofton Llapi.info

“Misioni i parë” për shtetndërtimin që s’përfundon kurrë

Shpallja e pavarësisë së Kosovës nuk kishte qenë e fundit sfidë. Pas saj vinin sprova secila më dramatike se tjetra: nga pritja...

Artistët kosovarë po e prezantojnë kulturën tonë jashtë shtetit

Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 21 vjetorit të Ditës së Çlirimit të Kosovës, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora...

Bulliqi për Ismet Bogujevcin: Podujeva do ta kujtoj përherë me krenarinë më të madhe

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka bërë homazhe para arkivolit me trupin e këngëtarit Ismet Bogujevci, të vendosur në hollin...

Institucionet kulturore në Gjermani në betejë kundër censurës nga Izraeli

Artistët izraelitë i kanë bërë thirrje autoriteteve gjermane që të refuzojnë kërkesën e Jerusalemit që të ndërpresë fondet për institucionet kritike ndaj Izraelit, përfshirë...

Çeçenia hapë dyert e njërës nga xhamitë më të mëdha

Në Shali të Çeçenisë janë hapur dyert e një xhamie të re që po konsiderohet si ndër më të mëdhatë, dhe e...

Amerikanët më shumë shkojnë në bibliotekë se në kinema dhe ngjarje sportive

Vitin e kaluar, amerikanët më shumë i kanë vizituar bibliotekat sesa që kanë shkuar në kinema, ngjarje sportive, muze, koncerte, parqe argëtimi,...

Del në shitje shtëpia e Edward Scissorhands

Shtëpia që shfaqet në filmin “Edward Scissorhands” të regjisorit Tim Burton është vënë në shitje për 224 mijë dollarë.

Mbi njëmijë kisha në Suedi në shitje, Kryepeshkopja e kishave për Profetin Muhamed thotë...

Kisha suedeze ka nxjerrë në shitje mbi një mijë ndërtesa të kishës për shkak të krizës ekonomike të shkaktuar nga zbritja e numrit të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news