Britani, shfaqje teatrale 24 orë pa ndalesë

Teatrit do t’i shtohet edhe një shfaqje e gjatë 24 orë pa ndalesë. Në shfaqjen 24 orëshe do të...

Familja e suvenireve me shenjat e Kosovës

Një dyqan që kishte nisur si vend ku mund të gjesh suvenire të gatshme, nuk do t’i mjaftonte familjes Dedinja. Në fakt,...

Filmi “Klithma” i Korab Lecajt fiton çmimin kryesor në Norvegji

“Klithma” është shpërblyer me çmimin “Best Short Film” në West Nordic International Film Festival në Alesund të Norvegjisë. Filmi...

Katër dekada mjeshtër i televizorëve

Një mori televizorësh, asi të tipave të rinj, shihen gjithandej lokalit. Zënë vend shumë më pak sesa ata të moçmit.

Marrëdhënia speciale e Obamas me Bidenin në “Barack and Joe”

Dy fushatat e para presidenciale të Joe Bidenit shkuan si mos më keq. Qe shtrënguar të tërhiqej nga gara e 1988-s, madje...

Inspektorati i trashëgimisë mbron Kalanë e Vushtrrisë

Instituti për mbrojtjen e monumenteve kulturore, i ka lejuar një biznesi që të operojë brenda Kalasë së qytetit të Vushtrrisë.

“Joker” – vepër arti dhe refleksion mbi dhunën

Thonë se njerëzit sot shkojnë në kinema për të parë franshizat hollywoodiane multimilionë dollarësh, që të gjitha të kompjuterizuara dhe me këngë...

Recital i Malësorit nga Migjeni

Sot janë bërë 108 vjet nga koha kur lindi gjeniu i prozës moderne shqiptare, Millosh Gjergj Nikolla (Migjeni). Migjeni...

Ambasada amerikane: Autostrada Biennale e bëri qytetin e Prizrenit më të mrekullueshëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka thënë se Autostrada Biennale e ka bërë qytetin e bukur dhe të...

“Ad Astra”, aventurë epike me Brad Pittin si astronaut

Në skenën e parë të filmit “Ad Astra”, Roy McBride (Brad Pitt), një astronaut veteran amerikan, është duke e bërë gjënë e...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news