Ana qesharake e depresionit

Jo secili libër është për secilin, dhe jo secili libër mbi depresionin është për secilin të depresionuar. Por pyetja që mund të...

Vlora Dumoshi me telegram ngushëllimi për vdekjen e Ahmet Brahimajt

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, përmes një telegrami e ka ngushëlluar familjen dhe miqtë e të ndjerit...

Vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj

Sot në moshën 66 vjeçare vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj. Lajmi u bë i ditur nga familjarët e...

Imazhe fantashkence në bukurinë trazuese të izolimit

Fundi i çdo gjëje që e merrnim për normale ka një ngazëllim serioz estetik. Rrugët janë të qeta dhe ende nën qiej...

Vlora Dumoshi: Shahindere Bërlajolli-Stafaj me zërin e saj unik i dha muzikës tonë perla

Ministrja në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka dalë me një telegram ngushëllimi pas ndarjes nga jeta e këngëtares...

Vdes këngëtarja Shahindere Bërlajolli-Stafaj

Vdiq sot këngëtarja Shahindere Bërlajolli Stafai Shahindere Bërlajolli është këngëtare e njohur. Rrjedh prej një familje vendase të qytetit...

Vizionarët me tingujt e xhunglës

Dhjetorin e kaluar Lucrecia Dalt udhëtoi në një pyll në Kolumbi që është pjesë e Chocós, një vend i njohur për biodiversitet...

Poeti nga Podujeva, Ilmi Tahiri boton edhe 3 libra

Poeti nga Podujeva, Ilmi Tahiri ka botuar edhe tre libra në ditën ndërkombëtare të Librit. Me datën 11 të...

Librat më të lexuar në kohë karantine

Dita e librit është shënuar sot ndryshe nga herët e tjera. Për shkak të situatës pandemike, dyqanet e librit...

Dumoshi: Do të bëj përpjekje për ruajtjen dhe mbështetjen e krijimtarisë letrare

Për Ditën Ndërkombëtare të Librit dhe të Drejtave të Autorit, ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka thënë se të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news