Freedom House: Kosova ka probleme me korrupsionin, lirinë e mediave dhe sundimin e ligjit

Kosova është renditur diç më mirë në raportin e fundit të Freedom House të titulluar, “Vendet në tranzicion, 2018”, i cili matë përparimin dhe...

Shtatë vjet nga vdekja e poetit Ali Podrimja

Poeti Ali Podrimja, më 21 korrik të vitit 2012, u gjet pa shenja jete në qytetin Lodve të Francës.

Tre megalomaniakë në një dhomë: “The Wall” – përvoja më e hidhur e Alan...

Në vitin 1982, pas premierës së filmit “The Wall” – sipas muzikë dhe konceptit të grupit Pink Floyd – regjisori Alan Parker...

Ojmet që po transformohen

“Në anën tonë është një fjalë që thotë se vajzat lindin me gjilpërë në gojë. Është një lloj humori për vajzat”, thotë...

Gashi: Rekomandimet e auditorit për gjetjet e 2017-ës në MKRS janë adresuar të gjitha

Pas raportit të publikuar të Zyrës Kombëtare të Auditimit, në të cilin ka nxjerrë gjetjet për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), ministri...

Imazhi ikonik i koronavirusit të ri

Sa herë e kemi parë këtë imazh? Ai shfaqet prapa spikerëve të lajmeve gjatë përditësimeve të mbrëmjes, kalon dorë më dorë në...

Teatri Kombëtar i Kosovës anulon shfaqjen e sotme pas shembjes së Teatrit Kombëtar në...

Sot në orët e hershme të mëngjesit është rrënuar ndërtesa e Teatrit Kombëtar në Tiranë. E pas kësaj ka...

​Ekspozohet për herë të parë portreti i Beet’hovenit

Një portret i Beet’hovenit, i vizatuar me ngjyrën e një kallamari të gjallë nga piktori surrealist spanjoll, Salvador Dalí, do të shfaqet...

Fotografi Pantina, sjellë Somalinë në imazhe bardh e zi

Në edicionin e sotëm të “Ora e Pasdites”, gazetarja Adea Grezda sjell një kronikë rreth ekspozitës personale nga Avni Pantina. Qëndrimi i tij në shtetin...

Mbi njëmijë kisha në Suedi në shitje, Kryepeshkopja e kishave për Profetin Muhamed thotë...

Kisha suedeze ka nxjerrë në shitje mbi një mijë ndërtesa të kishës për shkak të krizës ekonomike të shkaktuar nga zbritja e numrit të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news