Nëna rrahet nga dy fëmijët në Podujevë

Një grua ka raportuar në Policinë e Kosovës në Podujevë se është rrahur nga vajza dhe djali, transmeton Llapi.info Përkundër sulmit ndaj nënës, dy fëmijët...

Vdes aktori i serialit të njohur “Friends”

Aktori amerikan, fitues i shumë çmimeve, Ron Leibman, i njohur për rolin e tij të babait të Rachel Green në serialin e...

Donald Trump dekoron Nexhmije Pagarushën

Donald Trump ka dekoruar këngëtaren e njohur shqiptare, Nexhmije Pagarusha, e cila jeton e punon në Prishtinë. Ceremonia e dorëzimit të medaljes së Presidentit amerikan...

Zanati në mision për rikthimin e veshjeve tradicionale

Tolinda Gojani ka një dekadë që vetes ia ka vënë një mision: është ringjallja e vlerave kulturore përmes veshjeve.

Autori turk me burgim të përjetshëm drejt çmimit letrar

Gati tre vjet prej ditës kur autori turk Ahmet Altani u burgos për herë të parë në prag të grusht shtetit të...

Heroi, Fahri Fazliu sot do të festonte ditëlindjen e 56-të

Heroi i Kosovës, Fahri Fazliu sot më 24 shkurt do t’i mbushte 56 vjet. Fahri...

Vajza nga Dobratini i Podujevës, ftohet të luajë në filmat e Hollywood-it

Edona Hamza, e cila ka prejardhje nga fshati Dobratin, i Komunës së Podujevës, është përzgjedhur si aktore nga një agjent i Hollywood-it. Edona, prej kohësh...

Në Ukrainë zbulohet alfabeti 400 vjeçar i Elbasanit

Arkeologët kanë gjetur artefaktet me mbishkrime në alfabetin e Elbasanit të shekullit të 17-të në fshatin Margaritovo të Ukrainës.

Mbahen homazhet për akademikun Idriz Ajeti

Homazhet para arkivolit të akademikut Idriz Ajetin janë duke u mbajtur .

100 personazhet më të rëndësishme të Stan Lee

Është e qartë se Stan Lee, i cili vdiq të hënën në moshën 95 vjeçare, pati një ndikim fenomenal në botën tonë. Imagjinata jonë kulturore...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,200AbonentëAbonohu

Latest news