Aktori i filmit ‘Joker’ ka humbur 23 kilogramë për të luajtur rolin

Ky është përkushtimi i aktorit për filmin “The Joker” Regjisoirit i filmit më të ri që do të dal...

Ekzekutohen për herë të parë në Ballkan veprat e tre dirigjentëve të njohur

Filharmonia e Kosovës do mbajë koncertin e radhës ku do luhen veprat e Paul Creston, Arvo Part dhe...

Nexhmije Pagarusha me statusin e qytetares me merita të veçanta

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka vizituar sot këngëtaren Nexhmije Pagarusha. Gashi ia dorëzoi sot këngëtares Nexhmije Pagarusha gjatë vizitës që i...

Lahaj – Ambasador kulturor i Kosovës

Tenori shqiptar me famë botërore, Ramë Lahaj, është pajisur me pasaportë diplomatike të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. “Tenori...

“Rrugëtimi i Ismail Qemalit ndër vite” si rrëfim për atdhedashurinë

Tiranë, 29 janar − “Rrugëtimi i Ismail Qemalit ndër vite” titullohet ekspozita e hapur të hënën në Muzeun...

“Logos-A”, të botosh libra në ‘mëhallën’ e hajdutëve dhe rrugaçëve politik!

Aldrin Basha Thuajse tri dekada me radhë Shtëpia Botuese ‘Logos -A” është ‘ministria alternative’ e Kulturës për shqiptarët e...

Ndërron jetë cicëroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”

Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe veterani i UÇK-së, Rifat Bejta. Bejta i...

Popullariteti i librave që s’mund të lexohen

Ishte viti 1878, pak pas zbulimit të fonografit, kur Thomas Edisonit i lindi një ide. I mbështetur mbi pajisjen e tij të...

Lufta e Madhe dhe shqiptarët në 100 fotografi

Disa fëmijë qëndrojnë ulur afër kutive të drunjta. Janë lustraxhi. Në pranverën e vitit 1916 fëmijëve të Prishtinës së asaj kohe do t’u binte...

Ambasada amerikane: Autostrada Biennale e bëri qytetin e Prizrenit më të mrekullueshëm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka thënë se Autostrada Biennale e ka bërë qytetin e bukur dhe të...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,500AbonentëAbonohu

Latest news