46 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 6 në Podujevë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës tha se në 24 orët e fundit ka regjistruar 46 raste të reja pozitive me...

Ndërron jetë aktori dhe politikani, Adem Mikullovci

Sot (e martë) ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare aktori dhe politikani, Adem Mikullovci. Lajmin e ka bërë të...

Çun Lajçi shet libra në qytetin e Podujevës

Aktori i njohur dhe autori i disa librave, Çun Lajçi, për disa ditë me radhë ka dalë të shesë librat e tij...

Ismet Azemi emërohet kryetar i Këshillit Drejtues të Teatrit në Podujevë

Sot është emëruar Këshilli Drejtues i Teatrit të qytetit të Podujevës, “Avdush Hasani”, njofton Llapi.info. Siç ka bërë të...

Podujevë: Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së Hetem Visoka

Ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare ish-ushtari i UÇK-së, Hetem Visoka, njofton Llapi.info. Visoka ka qenë pjesëtar i Ushtrisë...

Vdes aktorja e madhe Leze Qena

Mëngjesin e sotëm ka vdekur aktorja e njohur Leze Qena. Lajmin e ka konfirmuar për KOHËN zëdhënësi në QKUK, Shpend...

Vdes ikona e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha

Ka ndërruar jetë bilbili i këngës shqipe, Nexhmije Pagarusha. Nexhmije Pagarusha ikona e muzikës shqipe, ishte e njohur si...

Ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi

Dje në moshën 80-vjeçare ka ndërruar jetë ish-funksionari dhe ekonomisti i njohur nga Podujeva, Xhemshit Duriqi, njofton Llapi.info

Përkujtohet heroi i kombit Besnik Restelica, në 22-vjetorin e rënies

Sot bëhen 22 vjet nga rënia heroit të kombit Besnik Restelica. Me këtë rast, në një ceremoni, homazhe...

Pas një sëmundje të rëndë, ndërron jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Kimet Dibrani nga Podujeva

Pas një sëmundje të rëndë, sot ka ndërruar jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Kimet Dibrani, njofton Llapi.info

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news