Një fotografi e “lumtur” e fëmijëve refugjatë kosovarë gjatë luftës së vitit 1999

Në kampet e Shqipërisë, gjatë kohës së luftës të fundit në Kosovë, qëndronin shumë kosovarë. Momente të qëndrimit në...

Podujevë: Promovohet libri i Jusuf Buxhovit – Kosova histori e shkurtër

Sot në bibliotekën e qytetit, u promovua libri i Jusuf Buxhovit – Kosova histori e shkurtër, ku gjatë promovimit të librit ishte...

Mbahet akademi përkujtimore për ikonat e Llapit, Ismet Bogujevci dhe Maliq Musa

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, është mbajtur Akademi Përkujtimore për dy artistët llapjanë, Ismet Bogujevci dhe Maliq...

Rihapen galeritë dhe muzetë në Angli

Drejtorët kryesorë të muzeve dhe galerive u kanë dhënë publikut një shans për të parë nga afër thesaret kombëtare.

Piktura e Picassos shitet mbi 100 milionë dollarë në ankandin e Nju Jorkut

Një pikturë e punuar me ngjyra të vajit nga piktori i mirënjohur, Pablo Picasso, është shitur për 103,4 milionë dollarë në ankandin...

Bulliqi për Ismet Bogujevcin: Podujeva do ta kujtoj përherë me krenarinë më të madhe

Kryetari i Komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka bërë homazhe para arkivolit me trupin e këngëtarit Ismet Bogujevci, të vendosur në hollin...

Kurti për Bogujevcin: Kënga e tij do të rrojë edhe me brezat që do...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka vendosur lule të freskëta dhe ka bërë homazhe para arkivolit me trupin e këngëtarit Ismet Bogujevci,...

Osmani pas vdekjes së Ismet Bogujevcit: Humbëm zërin unik të këngës sonë popullore

Presidentja, Vjosa Osmani, ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të doajenit të këngës popullore shqipe, Ismet Bogujevcit. “Sot...

Ndërron jetë Ismet Bogujevci

Ditën e sotme (e enjte) ka ndërruar jetë këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ismet Bogujevci. Lajmin e ka...

Rihapet për vizitorë Muzeu i Artit Amerikan në Prishtinë

Stacion – Qendra për Art Bashkëkohor Prishtinë ka kënaqësinë të njoftoj publikun për rihapjen e Muzeut të Artit Amerikan në Prishtinë për...

Follow us

0FansaPëlqeje
1,459NdjekësitNdjek
14,700AbonentëAbonohu

Latest news