Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj, po merr pjesë në mbledhjen e ministrave të Jashtëm të Vishegradit dhe Ballkanit Perëndimor.

Cakaj tha se edhe njëherë u përsërit mbështetja e V4 për perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor.

I pari i diplomacisë shqiptare në Pragë ka kërkuar liberalizimin e vizave për Kosovën.

Ai theksoi se çdo vonesë është e padrejtë.

Sot në Pragë mora pjesë në mbledhjen e Ministrave të Jashtëm të vendeve të Vishegradit (V4) dhe Ballkanit Perëndimor….

Gepostet von Gent Cakaj am Donnerstag, 27. Februar 2020